Yeni Milasspor sahaya indi


29/8/2008  


Bu Haberi Paylaş


Yeni Milasspor Kulübü futbol takımı 27 Ağustos Çarşamba günü Milas Şehir Stadyumu’nda tüm sporcuların ve yöneticilerin katılımı ile toplanarak sezonun ilk antrenmanını yaptı.


18 Ekim 2008 tarihinde başlayacak olan Süper Amatör Küme Ligi’ne hazırlanan Yeni Milasspor’da transfer çalışmalarının büyük bir bölümü tamamlanarak transfer edilen 23 futbolcudan 21’i ilk antrenman çalışmasına katıldı.

Yeni Milasspor Kulübü Haziran ayı içinde yapılan genel kurul toplantısı ile yeni yönetimini ve kulüp başkanını belirleyerek süper amatör kümede mücadele edecek futbol takımı oluşturmaya başladı.

Didim Belediyespor’da yıllarca futbol oynamış daha sonra da profesyonel futbolcu olarak Aydın’a gitmiş olan ve futbolu bıraktıktan sonra antrenörlüğe başlayan çalıştırıcı Yaşar Var’ın önerileri ile temmuz ayı içinde başlayan futbolcu transfer çalışmaları sonunda 23 futbolcu ile anlaşma yapıldı.

Süper amatör kümede başarılı olabilmek için futbolcu alımlarında ince eleyen ve sık dokuyan Yeni Milasspor, yüksek transfer bedelleri ödemeden yeni futbolcular aldı.

ESKİ VE YENİLER BİR ARADA

Yeni Milasspor 2008–2009 süper amatör kümede mücadele edecek lig futbol takımı kadrosunda geçen sene takımda olan 6 futbolcunun yanına 18 ilk ve yeni transfer yapıldı.

Geçen sene futbol takımının kadrosunda yer alan ve bu sene tekrar anlaşma sağlanan futbolcular: Kaleci İsmail Yasin Kuş savunma oyuncuları: Ahmet Günay, Ferdi Nalbant, Akın Yetik orta saha futbolcuları: Soner Becek, Hakan Diğer ileri uç oyuncusu Gökhan Kabayel

 Yeni Milasspor Kulübünün yeni alınan futbolcuları: Kaleciler Ali Gümen 1984 doğumlu- Gümüşlerspor, Mehmet Güzel 1984 doğumlu- Erdek Belediyespor

 Defans oyuncuları: Aziz Avcıbay 1975 doğumlu-Zeytinli Belediyespor, Ayberk Dedecan 1984 doğumlu-Kestel Belediyespor, Salih Yaramış 1984 doğumlu- Didim Belediyespor, Muhittin Güner 1980 doğumlu- Zeytinli Belediyespor, Emrah Kanat 1985 doğumlu- Samsun Telekom, Emrah Dönmez 1987 doğumlu- Bornova Belediyespor

 Orta saha: Cem Yıldız 1982 doğumlu- Zeytinli Belediyespor, Tuncer Haksal 1973 doğumlu- İstanbul Tuzlaspor, Volkan Türe 1982- Kemalpaşaspor, Mehmet Aşçı 1986doğumlu- Sağlıkspor, Özgür Kocaman 1987 doğumlu- Kadıköyspor

Forvet: Mustafa Güngör 1983 doğumlu- İrem Teksilspor, İbrahim Seçer 1983 doğumlu- Çine Madranspor, Demirali Derebaşı 1981 doğumlu- Didim Belediyespor

“BAŞARILI OLACAĞIZ”

Yeni Milasspor futbol takımı çalıştırıcısı Yaşar Var; “Yeni Milasspor süper amatör kümedeki mücadelesinde başarılı olacak güce sahiptir. Kalitesine inanarak aldığımız futbolcularımız bizleri mahçup etmeyeceklerdir. Geçen sene takımımızda olan 6 futbolcumuzun yanlarına yeni futbolcular aldık.  Remi olarak sezon açılışına kadar yapacağımız antrenman çalışmaları ve hazırlık maçlarımız ile süper amatör küme ligine en iyi şekilde hazırlanacağız. Ligte ki her takım kadar Yeni Milasspor olarak şampiyonlukta iddiamız bulunmaktadır. Hedefimiz iyi futbol oynamak ve ilk iki içinde yer almaktır.

 Mücadelemizi bu iki hedef için yapacağız. Yeni Milaspor’un ateşli taraftarları olduğunu biliyorum. Geçmiş senelerde olduğu gibi taraftarlarımızın içte ve dışta oynayacak olduğumuz maçlarda bizleri yalnız bırakmayacaklarına inanıyorum. Yeni Milasspor Kulübünü futbolda özlediği yere ve başarılara taşımak için hep birlikte çalışmamız gerekmektedir” dedi.

“ÖZLEDİĞİMİZ BAŞARILARA KAVUŞACAĞIZ”

Yeni Milasspor Kulüp Başkanı Gürsel İçöz yaptığı açıklamada “Yeni Milasspor bu sene özlediği başarılara kavuşacaktır” dedi.

Zor ve yorucu bir çalışmanın içine girdiklerini belirten İçöz; “Maddi anlamda bizi destekleyen Milas Belediye Başkanı Hürol Önder’e kulübümüz adına teşekkür ediyoruz. Desteklerinin devam edeceğine inanıyoruz. Milas halkının ve sporseverlerin zevkle izleyecekleri bir Yeni Milasspor futbol takımı oluşturduk. Bu sene futbolun tüm kategorilerinde yarışın içinde yer alıyoruz. Alt yapımızda iki deneyimli hocamızla birlikte çalışmaktayız. Recep Çay ve Yıldırım Özer alt yapımıza çekidüzen vererek genç futbolcularımızı gelecek senelerde Yeni Milasspor’un A takımına hazırlayacaklardır.

Yeni Milasspor’un sporcularının kaldığı binanın bakımı, onarımı ve tadilatını yaptık. Futbolcularımız rahat ettirecek bir ortamı hazırlamaya çalıyoruz. Eksiklerimizi önümüzdeki günlerde gidermek için çalışmalarımız devam etmektedir.

Milas Şehir Stadyumu’nun reklâm panoları için müracaatları bekliyoruz. Yeni Milasspor’un en büyük eksikliklerinden birisi antrenman sahalarının olmayışıdır. Bu konunun gelecek günlerde çözümü için gerekli yerlere başvurularımızı yapacağız.

 2008–2009 futbol sezonunda Yeni Milasspor’un başarılı olması için Milaslıların büyük desteğine ihtiyacımız var. Bu desteğin geçmiş dönemlerde olduğu gibi verileceği inancındayım. Hedeflerimiz doğrultusunda çalışmalarımızı sürdüreceğiz.

Bugün burada resmi olmasa da futbolcularımızın yeşil çimlere inmesini görmek için bir araya geldik. Yeni Milasspor forması altında mücadele edecek, terleyecek tüm futbolcularımıza, teknik sorumlularımıza yönetim kurulumuza, sporseverlere yeni futbol sezonunda başarılar diliyorum” diyerek sözlerini noktaladı.

Yeni Milasspor Kulübünün futbolcularının sahaya iniş töreninde futbolcuların yanı sıra yönetim kurulundan Başkan Gürsel İçöz ile birlikte As Başkan Fettah Muşlu, Genel Kaptan Engin Özer, Murtaza Panay, Cemal Şölen, Ziya Geçer de futbolcularının yanlarında hazır bulundular.  Bu Haberi Okuyan Kişi Sayısı (406)


  Yazan : Haber Merkezi

  Kaynak : Menteşe Gazete