Son Dakika
  • Loading
A+ A A-

Resmi İlan

YazarlarımızManşetler

 

 Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin havalimanı transfer hizmeti için kurduğu MUTTAŞ, 5 yılda 3 milyona yakın yolcu taşıdı. 

06072019muttas.jpg

Haber Merkezi

Muğla Büyükşehir Belediyesi, ulaşım alanındaki görev, sorumluluk ve vatandaşlardan gelen talepler doğrultusunda 2014 yılı Temmuz ayında başlattığı havaalanı taşımacılığında MUTTAŞ ile bugüne kadar 32 modern araçla Muğla’nın 2 havaalanından 2 Milyon 891 Bin yolcu taşıdı.
RAMAZAN BAYRAMI TATİLİNDE 17 BİN YOLCU TAŞINDI
Menteşe Otogar-Milas-Bodrum Havaalanı, Bodrum Otogar-Milas-Bodrum Havaalanı, Marmaris Otogar-Dalaman Havaalanı, Fethiye Otogar-Dalaman Havaalanı’na karşılıklı seferlerle hizmet veren Muğla Büyükşehir Belediyesi kuruluşu MUTTAŞ 2 Milyon 891 Bin yolcu taşırken 9 günlük Ramazan Bayramı tatilinde 17 bin 586 yolcu taşıdı. Menteşe’den günde 14, Fethiye ve Marmaris’ten günde 18, Bodrum’dan günde ortalama 45 seferle vatandaşlara hizmet veren MUTTAŞ, yolcu sayısına göre de ek sefer koyabiliyor.
BAŞKAN GÜRÜN; “GÜZEL MUĞLAMIZ HİZMETİN EN İYİSİNİ HAK EDİYOR”
Türkiye’nin metropol şehri İstanbul’dan sonra iki havaalanına sahip tek il olan Muğla’da vatandaşlardan gelen taleplerle havaalanı taşımacılığını başlattıklarını söyleyen Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, bu hizmetten sonra uçakla seyahatin daha fazla tercih edilmeye başlandığını belirtti. Başkan Gürün; “Doğal ve tarihi güzellikleri, turizmde söz sahibi ilçeleri ile Muğla yerli ve yabancı misafirlerimiz tarafından en çok tercih edilen şehirlerden biri. Özellikle yaz aylarında yerli ve yabancı misafirlerimizin şehrimize ulaşım için kullandığı havaalanı taşımacılığında Büyükşehir Belediye’mizin kuruluşu MUTTAŞ ile vatandaşlarımıza en iyi hizmeti vermek için çalışıyoruz. 2014 yılından bugüne 3 milyona yakın havaalanı yolcusuna hizmet verdik. Bu hizmetimizden sonra ulaşımda vatandaşlarımızın uçak yolculuğunu daha fazla tercih ettiğini gördük. Hizmetlerimizle vatandaşlarımızın yüzünü güldürmeye, mesafeleri kısaltmaya, onların daha huzurlu ve mutlu bir şehirde yaşamasını sağlamaya devam edeceğiz.” dedi.

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin