Son Dakika
  • Loading
A+ A A-

Resmi İlan

YazarlarımızManşetler

 

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi (MSKÜ) Rektörü Prof. Dr. Mansur Harmandar, FETÖ/PDY’ye yönelik yürütülen soruşturma kapsamında bugüne kadar 150 personel hakkında disiplin soruşturmasının açıldığını, soruşturmaları biten 4 idari personelin üniversite yönetim kurulu kararıyla kamu görevinden çıkarıldığını açıkladı.

170916msku.jpg

MSKÜ Rektörü Hardarmandar tarafından yapılan yazılı açıklamada, Fethullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması’na (FETÖ/PDY) yönelik yürütülen soruşturma kapsamında bugüne kadar 150 personel hakkında disiplin soruşturmasının açıldığı, soruşturmaları biten 4 idari personelin üniversite yönetim kurulu kararıyla kamu görevinden çıkarıldığı açıklandı.
Harmandar’ın yazılı açıklamasında, “Üniversitemizde, 15 Temmuz FETÖ darbe girişiminden sonra tüm kurumlarda olduğu gibi Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı’nca gönderilen genelgeler doğrultusunda FETÖ/PDY terör örgütü soruşturmaları hızla devam etmektedir. Bu konudaki çalışmalar ilimizdeki kamu kuruluşları ile işbirliği içerisinde yürütülmektedir. Üniversitemizde bu konudaki çalışmaları yürütmek üzere 10 kişilik bir Değerlendirme Komisyonu ve üç kişilik bir soruşturma komisyonu oluşturulmuştur. Bugüne kadar 150 personel hakkında disiplin soruşturması açılmıştır. Soruşturmaları biten 4 idari personel üniversite yönetim kurulu kararıyla kamu görevinden çıkarılmıştır. Üniversitemizin bildirimi üzerine 3 akademik personel Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı tarafından kamu görevinden çıkarılmış olup 672 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ekinde Resmi Gazetede yayımlanmıştır. Ayrıca; 12 akademik personelin kamu görevinden çıkarılması hususunda teklifte bulunulmuştur. Diğer personel hakkında araştırma ve soruşturma çalışmaları titizlikle sürdürülmektedir. Bu açıklama kamuoyunu doğru bilgilendirmek ve bilgi kirliliğini gidermek amacıyla yapılmış olup kamuoyuna saygıyla duyurulur” ifadelerine yer verildi.

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin