Son Dakika
  • Loading
A+ A A-

Resmi İlan

YazarlarımızManşetler

 

Muğla Karadenizliler Derneği Başkanı Celal Karakaş, bu yıl üçüncüsünü gerçekleştirecekleri 3. Hamsi Şöleni’nin 5 Mart Pazar Günü Muğla Kışla Parkı’nda yapılacağını söyledi.

030317solen_9e47f.jpg

Haber: Bülent Akman
Muğla’da, Karadenizliler 3’üncü Hamsi Şöleni gerçekleştirilecek.
Muğla Karadenizliler Derneği Başkanı Celal Karakaş, derneğin yönetim kurulu üyeleriyle birlikte basın toplantısı düzenledi.
Gazetecilere açıklama yapan Başkan Karakaş, “Bu yıl üçüncüsünü gerçekleştireceğimiz Muğla Karadenizliler Derneği 3. Hamsi Şöleni, 5 Mart Pazar Günü Muğla Kışla Parkı’nda yapılacak. Bu sene etkinliğimizde 5 ton hamsi dağıtacağız. Yöresel yemeklerimiz, yöresel halk oyunlarımız olacak.” dedi.
“HAMSİ ŞÖLENİNE ÇOK İYİ HAZIRLANDIK’’
Karakaş, katılımın bu yıl çok olacağına işaret ederek, ’’ Bu seneki hamsi şölenine çok iyi hazırlandık. Organizasyon ekibimizle güzel işler çıkaracağımıza inanıyoruz.’’ diye konuştu.
Karakaş sözlerini şöyle sürdürdü, “Barış şehri Muğla’dan, Kültür Şehri Muğla’dan tüm Türkiye’ye bir mesaj vermek istiyoruz. Burada tüm kültürleri bir araya getireceğiz hem Güneydoğu’nun halayı, Alevilerin semavisi, Muğla’nın efeleri, Karadeniz’in de uşaklarını bir araya getireceğiz. Bunun yanı sıra Muğla’da çok önemli bir şahsiyet var bizim için çok değerli olan, Merhum Zihni Derin’i biliyorsunuz. Karadeniz bölgemizde çay yetiştiriciliğinin başlamasına vesile olmuştur.
Bu anlamda da Karadeniz Bölgesi’nde sosyal kültürel alanda çok büyük katkılar sağlamış. Kendisini buradan bir kez daha tüm Karadenizliler adına rahmet ve şükranla anıyoruz. Zihni Derin adına da bir lokma hayrımız olacaktır. Güzel bir havada insanlarımızı bir araya getireceğiz. Hedefimiz Muğla kültürü ile Karadeniz kültürünü bir arada yaşatmak. Bununla ilgili olarak tüm çalışmalarımızı yaptık. Tekrar herkesi Pazar günü Kışla Parkı’na davet ediyoruz.”

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin