Son Dakika
  • Loading
A+ A A-

Resmi İlan

YazarlarımızManşetler

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik Marmaris'te suikast girişimi davasını izlemek ve sanıkları protesto etmek için Mili İrade Platformu sözcüsü ve İlim Yayma Cemiyeti Genel Başkanı Yusuf Sülin Muğla Adliyesi önünde açıklama yaptı.

100317milliirade.jpg
Haber: Volkan Yıldız
Muğla'da devam eden Cumhurbaşkanına suikast girişi davasında Milli İrade Platformu tarafından açıklama yapıldı. Sanıkların duruşma salonuna girmesini ardından Milli İrade Platformu adına açıklamayı İlim Yayma Cemiyeti Genel Başkanı Yusuf Sülin yaptı.
"Cumhurbaşkanımızı derdest etmek için yola çıktılar"
Sülin açıklamasında, 15 Temmuz 2016 tarihinde, Türk Silahlı Kuvvetleri içine gizlenmiş asker kılığındaki bir grup Fetullahçı teröristin, Cumhurbaşkanına, seçilmiş hükümete, Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne ve Türk Milletine yönelik kanlı bir darbe girişiminde bulunduğunu söyledi. Sülin, "Ancak, darbenin en alçak, en adice ve kalleş safhası, burada, Muğla'da, Marmaris'te yaşandı. Sayın Cumhurbaşkanımızı derdest etmek için yola çıkan teröristler, o ve ailesinin bulunduğu otele, Cumhurbaşkanımız ayrıldıktan sonra ulaşabildiler. Teröristbaşı Fetullah Gülen'in haşhaşi teröristleri Cumhurbaşkanımızın ayrıldığı otele korkakça bir saldırıda bulundular. Bu saldırıda, Cumhurbaşkanlığı koruma polislerinden Mehmet Çetin ve Marmaris İlçe Emniyet Müdürlüğü personeli, Polis Memuru Cengiz Eker kahramanca şehit düştüler. Şehitlerimize bir kez daha Allah'tan rahmet niyaz ediyoruz; ailelerinin, yakınlarının başı sağolsun diyoruz. Teröristler, istediklerini elde edemeyince, tam da Fetullahçılara yaraşır biçimde korkakça kaçtılar. Güvenlik birimlerimizin özverili operasyonları sayesinde bu teröristler yakalandılar, hukuka teslim edildiler. Şu anda da, bu teröristler, Muğla Ağır Ceza Mahkemesi'ne yargılanıyorlar" dedi.
"Yargılama Türkiye açısından tarihi öneme haiz"
Türkiye genelinde faaliyet gösteren yüzlerce derneğin ve vakfın çatı kuruluşu olan Milli İrade Platformu olarak, milli iradeye yönelik bu suikast girişiminin mahkeme safhasını yakından takip ettiklerini belirten Sülin, "Türkiye'nin bağımsız mahkemeleri hiç kuşkusuz Anayasa ve yasalar çerçevesinde yargılama sürecini tamamlayacak ve kararını verecektir. Ancak, biz, Milli İrade Platformu olarak, bu mahkeme sürecinin ve bu yargılamanın Türkiye açısından, milletimiz açısından ve milli irade açısından tarihi öneme haiz olduğunu düşünüyor, tarihe tanıklık etmek üzere, mağdurlara moral vermek üzere burada bulunuyoruz. Milli İrade Platformu olarak, şu hususu burada özellikle vurgulamak isteriz: Sayın Cumhurbaşkanımız, Recep Tayyip Erdoğan, uzun siyaset mücadelesinde, bütün engellemelere rağmen, büyük bir hassasiyetle hukuk içinde kalmış, Anayasa ve yasalar çerçevesinde mücadelesini vermiştir.” diye konuştu.

 

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin