Son Dakika
  • Loading
A+ A A-

Resmi İlan

YazarlarımızManşetler

 

Bodrum Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen “Varsay ki yedim” projesi kapsamında, öğrenciler harçlıklarından artırarak Türk Kızılayı Milas ve Bodrum şubesine ramazan ayında ihtiyaç sahibi yetim ve öksüz çocuklara ulaştırılması amacıyla yardım topladı.

120617ogrenci.jpg
Haber: Demet Leyne
Bodrum Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından şubat ayında başlatılan “Varsay ki yedim” isimli sosyal farkındalık projesi kapsamında; öğrencilerin harçlıklarından arttırarak topladıkları 7 bin 850 lira, ihtiyaç sahibi yetim ve öksüz çocuklara ulaştırılmak üzere Türk Kızılayı Milas ve Bodrum Şube Başkanı Mustafa Gezginci’ye teslim edildi.
Bodrum’da bulunan 70 okulda gerçekleştirilen “Varsay ki yedim” projesi kapsamında her sınıfta öğrenciler tarafından hazırlanan kumbaralarda biriken yardım paraları, Güler Mustafa Kızılağaç İlkokulu’nda Kızılay yetkililerine teslim edildi.
KUMBARADA PARA TOPLADILAR
Proje hakkında konuşan Bodrum Milli Eğitim Müdürü Emin Geçin, “Proje kapsamında Bodrum’daki bütün okullarda öğrencilerimiz kumbara tasarladı. Tasarlanan kumbaralara öğrencilerimiz harçlıklarında arttırdıkları paraları yetim ve öksüz kardeşlerine yollamak üzere biriktirdiler. Çoğunlukla 5 kuruş,10 kuruş bazen de daha yüksek miktarda paraları kumbaraya attılar. Bu projede paylaşmayı, vatan bilincini çocuklarımıza vermek istedik. Özgürlük bilincini kazandırmak istedik çünkü vatanımızı kaybettiğimiz zaman yaşayacak yerimiz yok. Can ve mal güvenliğimiz olmuyor.” dedi.
Öğrencilerin sınıflara koyulan kumbaraların içine, kendi harçlıklarından biriktirerek ihtiyaç sahibi yetim ve öksüz çocuklara ulaştırılması amacıyla yardım toplandığını belirten Geçin, “Bazı çocuklar bizim çocuklarımız gibi şanslı değiller, bu duyguları da çocuklarımıza kazandırmak istedik. Projemizin amacına ulaştığına inanıyorum. Öğrencilerimiz paylaşma ve kardeşlik duyguları ile harçlıklarından bu paraları biriktirdiler. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.
Kızılay Milas ve Bodrum Şube Başkanı Mustafa Gezginci, alınan yardım sonrasında “Bodrum İlçe Milli Eğitim Müdürümüze böyle anlamlı bir projeye imza attığı için çok teşekkür ediyorum.” dedi.
Törenin ardından Mustafa Gezginci, Emin Geçin’e teşekkür belgesi takdim etti.

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin