Son Dakika
  • Loading
A+ A A-

Resmi İlan

YazarlarımızManşetler

 

Türkiye Kent Konseyleri, Milas’ın ardından 22’inci buluşmasını Süleymanpaşa’da gerçekleştirdi.

210617suleymanpasa.jpg
Haber: Bülent Akman
Türkiye Kent Konseyleri, Milas’ın ardından 22’inci buluşmasını Tekirdağ’ın Süleymanpaşa ilçesinde gerçekleştirdi.
İki gün süren toplantıya Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, Milas Belediye Başkan Yardımcısı ve Kent Konseyi Genel Sekreteri Zeynep Mat , Milas Kent Konseyi Başkanı Mehmet Günlük, TESKİ Genel Müdürü Dr. Şafak Başa, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Tamer Dodurka, Süleymanpaşa Kent Konseyi Başkanı Ufuk Bekir Ersöz ve Türkiye’nin farklı illerinden gelen kent konseyi üyeleri katıldı.
25-26 Şubat tarihleri arasında Milas’ta yapılan Türkiye Kent Konseyleri Platformu 21. Genel Kurulunun ardından 22. buluşma Süleymanpaşa’da gerçekleşti. 21. genel kurulda İstanbul Kartal Kent Konseyi’nden Milas Kent Konseyi’ne devir edilen dönem başkanlığı Mehmet Günlük tarafından Süleymanpaşa Kent Konseyi Başkanı Ufuk Bekir Ersöz’e teslim edildi.
Devir teslim töreni sırasında kısa bir konuşma yapan ve Kent Konseylerinin önemine değinen Günlük ; Kent Konseyleri Platformu dönem başkanlığını büyük bir onur ve gururla taşıdığını belirterek yeni dönem başkanlığı için Süleymanpaşa Kent Konseyi Başkanı Ufuk Bekir Ersöz’e başarı diledi.
Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak ise programda yaptığı konuşmada “Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ve 11 ilçe belediyeleri olarak sosyal demokrat belediye anlayışı ile hizmet ediyoruz. Sosyal demokrat belediye demek insan odaklıdır, Atatürkçüdür” dedi.
Kent Konseylerine önem verdiğini de belirten Albayrak konuşmasını “Halk artık klasik bir yerel yönetim değil, halkı anlayan ve onunla birlikte hareket eden bir yerel yönetim istiyor” sözleri ile bitirdi.

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin