Son Dakika
  • Loading
A+ A A-

Resmi İlan

YazarlarımızManşetler

 

Milas Belediyesi, Mahalli İdareler Araştırma ve Geliştirme Merkezi (MİARGEM) tarafından üçüncüsü düzenlenen Etkin Belediye Proje Yarışması’nda ödül aldı.

240717miargem.jpg
Haber: Mustafa Emre
Milas Belediyesi, Baltalıkapı Çevre Düzeni ve Hacıilyas Meydanı Çevre Düzeni gibi projelerle Tarihi Kentler Birliğinden aldığı ödüllere bir yenisini daha ekledi.
Nüfusu 50.000’nin üzerindeki belediyelerin proje gönderebildiği yarışmaya Milas Belediyesi, Hoş Geldin Bebek projesi, Milas Çöllüoğlu Hanı ile Arasta Çevresi Restorasyon ve Sokak Sağlıklaştırma projesi, Milas Kent Belleği Projesi ve Milas Şehitler Anıtı Projesi ile yarışmaya katıldı. Milas Belediyesi, Tarihi ve Kültürel Mirasın Korunmasına Yönelik Projeler kategorisinde “Milas Çöllüoğlu Hanı ile Arasta Çevresi Restorasyon ve Sokak Sağlıklaştırma Projesi” ile ödül aldı. Yarışmada toplamda 40 ödül dağıtıldı.
Ödül töreninde projelerin sunumunu Milas Belediyesi KUDEB sorumlusu İsmail Ernur Öztekin yaptı. Törende Milas Belediyesi tarafından hazırlanan proje tanıtım videosu gösterildi. Çevre ve altyapı projeleri, iyi yönetim projeleri, sosyal-ekonomik ve kültürel projeler, tarihi ve kültürel mirasın korunmasına yönelik projelerin olduğu yarışmada Türkiye’nin dört bir yanından belediyeler Ankara Green Park Otel’de düzenlenen ödül törenine katıldı.
Açılış konuşmasını yapan ve düzenlenen yarışma hakkında bilgi veren MİARGEM Başkanı Halil Memiş,
“Etkin Belediye Proje Yarışması, belediyelerimizin ve bağlı kuruluşların uyguladığı sonucunu aldığı toplumsal faydalarını gördüğü projelerinin diğer belediyelerimize aktarıldığı ve diğer belediyelerimizce uygulanabilir hale gelmesi için çaba gösterildiği en önemli ve tek platformdur. Belediyelerimizin proje üretmelerine teşvik etmek, üretilen projelerin kamuoyuyla paylaşılmasına ve diğer belediyelerin bu projelerden örnek teşkil etmesini sağlamak amacıyla oluşturulmuş bir etkinliktir" dedi.
Mahalli İdareler Araştırma ve Geliştirme Merkezi (MİARGEM) tarafından üçüncüsü düzenlenen "Etkin Belediye Proje Yarışmasında" ödül sahibi belediyeler belirlendi. Milas Belediyesi, 76 Belediye ve Bağlı kuruluşun 137 proje ile katıldığı yarışmada "Çöllüoğlu ve Arasta Çevresi Restorasyon Projesi" ile ödüle layık görüldü. Ödülü Cumhuriyet Halk Partisi Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Ordu Milletvekili Seyit Torun tarafından Milas Belediyesi adına Belediye Başkan Yardımcısı Zeynep Mat teslim aldı. Belediye Başkan Yardımcısı Zeynep Mat, yarışma sonrası Muğla Milletvekilleri Akın Üstündağ, Ömer Süha Aldan ve Ordu Milletvekili Seyit Torun’u makamlarında ziyaret etti.
Daha sonra Milas’a dönen Mat, Belediye Başkanı Tokat’a bilgi vererek ödülü sundu.

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin