Son Dakika
  • Loading
A+ A A-

Resmi İlan

YazarlarımızManşetler

 

Muğla Valiliği, il genelinde Nüfus Müdürlüklerindeki iş yoğunluklarının azaltılması amacıyla açıklama yaptı. Valilik, bazı belgelerin de artık E-Devlet üzerinden alınabileceğini söyledi.

200917nufus.jpg
Haber: Mustafa Emre
Muğla Valiliği, son günlerde Nüfus Müdürlüklerinde yaşanan yoğunluğun önüne geçebilmek için açıklamada bulundu.
Muğla Valiliği, E-Devlet üzerinden de bazı belgelerin paylaşıma açıldığından bahsederek: “Nüfus Müdürlüklerindeki iş yoğunluklarının azaltılması amacıyla öncelikle, 09.02.2017 tarihi itibari ile Kişi Nüfus Kayıt Örneği 02.03.2017 tarihi itibariyle de yerleşim yeri ve diğer adres belgesinin e-Devlet üzerinden paylaşımı yapılmaya başlanmıştır. Nüfus Müdürlüklerindeki iş yoğunluklarının daha da azaltılması amacıyla; Bakanlığımız 180 günlük eylem planına e-Devlet üzerinden Aile (kişi, eş ve çocuk), Nüfus Aile (kişi, eş, çocuk, anne ve baba) Kayıt Örnekleri ve Nüfus Olaylarının (Doğum, Evlenme, Boşanma, Ölüm, Kayıt Düzeltme, Velayet, Yer Değiştirme, Gaiplik, Vesayet, Tanıma, Soy bağı) paylaşımının yapılması dahil edilmiştir. Yapılan çalışmalar 01.08.2017 tarihi itibari ile tamamlanmış olup ilgili Nüfus Kayıt Örnekleri ve Nüfus Olaylarının e -Devlet üzerinden paylaşımı da yapılmaya başlanmıştır.” denildi.
Valilik, E-Devlet üzerinden alınabilen belgeleri şöyle sıraladı: “ E-Devlet üzerinden şu belgeler alınabilmektedir.
Kişi Kayıt Örneği: Sadece kişinin kendisine ait bilgileri içeren kayıtlardan oluşmaktadır.
Aile Kayıt Örneği: Kendisi, Eşi, Çocukları ve varsa Eski Eş / Eşlerine (isteğe bağlı) ait bilgileri içeren kayıtlardan oluşmaktadır.
Nüfus Aile Kayıt Örneği: Kendisi, Eşi, Çocukları, Anne / Babası ve Eski Eş / Eşlerine (isteğe bağlı) ait bilgileri içeren kayıtlardan oluşmaktadır.
Yerleşim Yeri Diğer Adres Belgesi: Sadece kişinin kendisine ait bilgileri içeren kayıtlardan oluşmaktadır.
5490 Sayılı Nüfus Hizmetleri Kanunun Uygulanmasına ilişkin yönetmeliğin 151. Maddesinin 4 fıkrasına gereğince E-Devlet kapısı üzerinden alınan belgeler, nüfus müdürlüklerinden alınmış resmi belgeler ile aynı hukuki değere sahip olup, tüm resmi işlemlerde kabul edilmesi yasal zorunluluktur.
Kamuoyuna saygı ile duyurulur.”

 

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin