Son Dakika
  • Loading
A+ A A-

Resmi İlan

YazarlarımızManşetler

 

Muğla Büyükşehir Belediyesi denetimindeki Özel Toplu Taşıma Araçları ve Belediye Otobüslerinde hizmet veren 2 bin 200 ÖTTA ve MUTTAŞ şoförüne yönelik, “Kurumsal Kültür Uyumu, Güvenli Sürüş Teknikleri, Öfke Kontrolü ve Stres Yönetimi, Müşteri Memnuniyeti, Kişisel Bakım ve İmaj Yönetimi” konularında eğitim ve seminer programları düzenlenmeye başladı.

031017sofor.jpg
Haber Merkezi
Muğla Büyükşehir Belediyesi denetimindeki Özel Toplu Taşıma Araçları ve Belediye Otobüslerinde hizmet veren 2 bin 200 ÖTTA ve MUTTAŞ şoförüne yönelik, “Kurumsal Kültür Uyumu, Güvenli Sürüş Teknikleri, Öfke Kontrolü ve Stres Yönetimi, Müşteri Memnuniyeti, Kişisel Bakım ve İmaj Yönetimi” konularında eğitim ve seminer programları düzenleniyor.
Uzman akademisyenler tarafından verilen eğitim ve seminer faaliyetleri 5 grup halinde gerçekleştirilecek olup, ilk etabı Fethiye'de başladı. Planlanan program kapsamında Milas ve diğer 12 ilçede de şoförlere eğitim verilecek. Eğitim ile ilgili görüşlerini belirten taşımacı esnafı, taşımacılık işinin gelir kapıları olduğunu, müşteri velinimettir anlayışı ile hizmet verme gayesinde olduklarını belirttiler. Verilen eğitimin mesleğe bakış açılarında olumlu yönde değişiklik kazandırdığını, taşımacılık ve vatandaşla ilişkiler açısından birçok önemli bilgi edindiklerini, bu eğitimin vatandaşla diyalog kurmakta ve zor olan mesleklerini icra ederken psikolojik olarak daha rahat olacaklarını, güvenli araç kullanım teknikleri açısından önemli bilgiler edindiklerini seminerlerin belirli periyotlarla yapılmasını istediklerini söylediler.
Muğla Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamada, “Vatandaşların hak ettiği kaliteli toplu taşımanın ana unsurlarından olan şoförlerin, konusunun uzmanı olan akademik personellerce verilen eğitim ve seminerler ile mesleklerinde daha bilimsel yöntemlerle, vatandaş odaklı hizmet sunma mantığı ve güvenli araç kullanımı konusundaki bilgilerinin tazelenmesi hedefleniyor. Belediyenin asli görevlerinden olan ulaşım hizmetlerini insan odaklı ve çevreye duyarlı olarak yerine getirmek ve faaliyet alanı ile ilgili kaliteli, örnek ve güvenilir hizmet sunmanın temel amaçtır.” denildi.

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin