Son Dakika
  • Loading
A+ A A-

Resmi İlan

YazarlarımızManşetler

 

Muğla Köyceğiz'de, hazırladığı EYP’nin patlaması sonucu ölen teröristin 5 gün önce 5 teröristin ölü ele geçirildiği çatışmadan kaçan 2 PKK’lıdan biri olduğu kesinleşti.

091017sondakikapkk_fa2d2.gif
Haber Merkezi
Köyceğiz'in Ulucami Mahallesi Çayiçi mevkisindeki bir portakal bahçesinde meydana gelen patlamada ölen kişinin, Toplarlar bölgesinde 5 gün önce 5 teröristin ölü ele geçirildiği çatışmadan kaçan 2 teröristten biri olduğu belirlendi.
Ormanlık alanda meydana gelen çalışmanın ardından kaçan 2 teröristi arama faaliyetlerinin devam ettiği sırada gelen patlama ihbarının ardından, PKK’lı terörist ölü olarak ele geçirilmişti.
Muğla’da aranan 2 teröristten birisi, Köyceğiz'e bağlı Ulucami Mahallesi Çayiçi mevkisinde bulunan D. C.’ye ait evinin bahçesindeki portakal ağaçlarının arasında ölü olarak bulunmuştu. Olayla ilgili olarak medya kuruluşlarında yer alan bazı haberlerde 1 gün önce bölgede görülen teröristin hücre evi olduğu iddia edilen bahçe evine sığındığı ve bugün ise portakal ağaçları arasında EYP hazırlarken patlayıcının infilak etmesi sonucu hayatını kaybettiği ileri sürülmüştü.
Bölgede bombalı eylem hazırlığında olduğu öne sürülen PKK’lı teröristin ölü olarak bulunduğu portakal bahçesi ve arazinin içerisinde bulunan evin sahibi D.C’nin olayla hiçbir ilgisinin bulunmadığı ortaya çıktı. D.C’nin mahalle sakinlerinden olduğu, ölen teröristin söz konusu evde hiç kalmadığı ve sadece EYP’yi hazırlamak için portakal bahçesine girdiği bildirildi.
Bombalı eylem hazırlığında olduğu iddia edilen PKK’lı teröristin cesedi, olay yeri inceleme ekiplerinin yaptığı incelemenin ardından cenaze aracına alınarak Muğla Adli Tıp Kurumuna gönderildi.

 

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin