Son Dakika
  • Loading
A+ A A-

Resmi İlan

YazarlarımızManşetler

 

ABD’nin Kudüs’ü İsrail’in başkenti ilan etmesini Muğla’daki birçok Sivil Toplum Kuruluşu protesto etti.

081217kudus_8d24c.jpg
Haber Merkezi
Amerika Birleşik Devletleri’nin (ABD) İslam âlemi için büyük öneme sahip Kudüs’ü İsrail’in başkenti ilan etmesine tüm yurtta olduğu gibi Muğla’da da STK’lar tarafından protesto edildi.
Menteşe Kurşunlu Cami önünde bir araya gelen Muğla’daki bazı sivil toplum kuruluşları İsrail ve ABD aleyhinde slogan atarak ABD’nin bu kararını protesto ettiler.
Toplanan grup adına açıklamayı Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Muğla İl Başkanı Cihad Pirci yaptı. Pirci, “Trump aracılığıyla ilk kıblemiz Kudüs'ümüzü işgalci İsraillilerin siyonist emelleri doğrultusunda başkent ilan etme cüretinde bulunulmuştur. İlk kıblemizin bulunduğu Filistin, 1948 yılından beri yüzlerce yıllık Büyük İsrail Projesi çerçevesinde adım adım işgal altına alınmıştır. ABD’nin bu kararını tanımıyoruz. Filistinli Müslümanların yaşadığı yerleşim birimleri bombalanırken, çocuk yaştaki Filistinliler gözaltına alınırken ve katledilirken sesi çıkmayan ABD, işgalci güçleri şımarık olarak nitelendirip her türlü katliama göz yummuştur. Bugün de Kudüs’ü, ilk kıblemizi İsrail’in başkenti ilan etmeye çalışıyor. ABD’yi bu kararından derhal vazgeçmeye davet ediyoruz” dedi.
Protestoya katılan STK temsilcileri açıklamanın ardından ABD ve İsrail aleyhine bir süre slogan attıktan sonra dağıldı.

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin