Son Dakika
  • Loading
A+ A A-

Resmi İlan

YazarlarımızManşetler

 

İlk itirazın ardından iptal edilen Deniz Ticaret Odası (DTO) Bodrum Şubesi seçimleri, YSK’ya yapılan bir itirazın ardından onandı ve 375 oyun 210'unu alan Orhan Dinç seçimi kazanan taraf oldu. Böylelikle Türkiye’de bir oda seçiminin, Yüksek Seçim Kurulu ile geçerli sayıldığı ilk seçim DTO Bodrum seçimleri oldu.

12042018orhansecimMANSET_53ada.jpg
Haber: Volkan Yıldız

Bodrum'da 1990 yılında kurulan ve 28 yıldır hizmet veren Deniz Ticaret Odası Bodrum Şubesi'nde yapılan seçimlerde; geçerli 375 oyun 210'unu alan Orhan Dinç ve ekibi seçimi kazanan taraf olmuştu. Gündüz Nalbantoğlu ve ekibi ise 165 oy alarak seçimleri kaybetmişti.
Daha sonra Deniz Ticaret Odası (DTO) Bodrum Şubesi seçimleri, oy kullanma işleminde usulsüzlük yapıldığı iddiasıyla Muğla İl Seçim Kurulu tarafından iptal edildi. Yüksek Seçim Kurulu’na yapılan bir itirazın ardından geçtiğimiz cuma günü seçim onandı ve kazanan taraf Orhan Dinç ve ekibi oldu.
EMSAL KARAR!
YSK’nın aldığı kararda, “ Hukuka açıkça aykırılık içeren/tam kanunsuzluk hali içeren Muğla İl Seçim Kurlunun 05.04.2018 tarihli 2018/2 sayılı kararının iptal edildiğine karar verilmiştir” ifadeleri yer aldı. Böylelikle Türkiye’de bir oda seçiminin, Yüksek Seçim Kurulu ile geçerli sayıldığı ilk seçim DTO Bodrum seçimleri oldu ve kararın emsal olduğuna dikkat çekildi. Emsal kararla birlikte Yüksek Seçim Kurulu'nun bundan sonraki seçimlere itiraz kararlarında, bu tür kararlar alınabileceğine işaret edildi.

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin