Son Dakika
  • Loading
A+ A A-

Resmi İlan

YazarlarımızManşetler

 

Semazen.jpgHayatın bize verdiği ne olursa olsun hep şükretmek, var olan durumu kabullenip onu aşmaya çalışmak oldu oğlumla yaşadığım yılların sonucu. Bazen ilerledik tam artık düzeldi dediğimde yeniden merdivenin en alt basamağında bulduğumuz da oldu kendimizi.

Bazı durumları değiştiremeyiz ne kadar istesek de o halde yapacağımız şey, durup sakinleşmek ve dinlenip yeniden yola çıkmak olmalı…

Ve bunu yapabilmek için hep umut, hep başaracağız duygusu olmalı… Tam on iki insan yılı birlikteyiz. Sanki evrende iki ayrı parça idik de yapıştık gibi birbirimize. Onu olduğu gibi kabullenmeye başladığımda ilerlemeye başladığını, daha mutlu olduğunu ve mutlu oldukça daha da güzel bir insan olma yolunda büyüdüğünü, beni de büyüttüğünü görüyorum.

O bana her zaman, iyi olmam gerektiğini, kimse için kötü düşünmemem, kötü söz söylememem ve kimseyi kandırmaya çalışmamam, kimseden korkmamam ve bu nedenle yalan söylememem gerektiğini anlatıyor tüm varlığıyla…

Artık boyuma geliyor, aynı beden giyiniyoruz. Gözleri hep sevgiyle ışıldıyor. Ben buradayım, varım diyor. Sokaklarda yürürken elini tutardım küçükken, şimdi o elini omzuma atıyor. Adımlarımız ritimli, arada bir dönüp yüzüme bakıyor, bazen canı isterse teşekkür ederim babında yanağıma minik bir öpücük konduruyor. Ben ayaklarım yerden kesilmiş uçuyorum adeta onun yanında. İçimden yeniden bir şükür dalgası yükseliyor…

Daha küçükken onu hiç anlamaya çalışmadığım ve ona var olmak fırsatı vermediğim, hep diğerleri gibi olması için uğraştığım zamanlar için bazen kızıyorum kendime.

Ben onunla dünyanın en mutlu insanıyım. En mutlu annesiyim. Zaman içinde görüyorum ki ona hiç öğretmediğim güzellikleri de edinmiş. Onu öyle gördükçe, diğer insanlarla ilişkilerini izledikçe daha bir mutlu oluyorum.

Evet, çok kızmış, her şeyine müdahale etmiş olmak benim içimde hep bir yara, hep bir yapmasaydım kelimesi eşlik ediyor.

Ama yine o bana öğretti ki hiçbir şeyden pişmanlık duymamalıyım. Keşke dememeliyim.

Onu uyurken, rüya görürken izliyorum geceleri bazen, tıpkı bebekken yaptığım gibi sol yanağından öpüyorum, değişmeyen hareketlerinden biri de bu an yaptığı o gülümseme.

Velhasıl inanıyorum ki yaşadığımız, deneyimlediğimiz her anın bir anlamı var. Ve tüm bu deneyim ve sınavlar sonucu kendimize, içimize dönüp pişmanlık yerine kocaman bir şükür ve iyi ki yapmışım, iyi ki yaşamışım diyebileceğimiz sevgi dolu yollar olmalı hayat.

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin