A+ A A-

 

Milas Halk Eğitimi Merkezi ailesi, ilçeden taşınacağı için kurumdaki usta öğreticilik görevini bırakmak durumunda kalan Nahide Şahin Baran’a katkılarından dolayı veda töreni düzenlediler.

111017cini_197b8.jpg
Haber: Volkan Yıldız
Milas Halk Eğitimi Merkezi bünyesinde ilk defa çini alanında usta öğreticilik yaparak, ilçede çini sanatının tanınmasına büyük katkı veren Nahide Şahin Baran, Balıkesir’e taşınacağı için kurumdaki görevinden ayrıldı. 2 yıldır sergiyle taçlandırılan çini işlemeciliği kurslarında usta öğretici olarak görev alan Baran için Milas Halk Eğitimi Merkezi Toplantı Salonu’nda; kurum idarecilerinin, idari personelin, usta öğreticilerin ve çini kursiyerlerinin katılımıyla veda töreni düzenlendi.
Veda töreni konuşmasına, bir yıl önce hayatını kaybeden kurum çalışanı Ebru Ataman’ı anarak başlayan Milas Halk Eğitimi Müdürü Tunahan Bayram, “Bugün bizim için önemli bir gün oldu. Bugün aramızdan bir yıl önce ayrılan kurum çalışanımız olan Ebru kardeşimizi dualarla andık. Ruhuna Fatiha gönderdik, inşallah mekânı cennet olur.” diye konuştu.
Hayat boyu öğrenmeye katkı sunmak adına Milas Halk Eğitimi ailesi olarak büyük bir uğraş verdiklerini ifade eden Müdür Bayram, Dumlupınar Üniversitesi Çini Seramik Bölümü mezunu Nahide Şahin Baran öğreticiliğinde kurs açarak çini sanatının ilçede ilk defa tanıtımına katkı sağladıklarını söyledi.
“ÇİNİ İLE BİZİ BULUŞTURDU”
Nahide Şahin Baran’a katkılarından ötürü teşekkür eden Bayram, “Nahide hanım, 2 yıl önce Milas’ı çini sanatı ile buluşturan kişidir. Nahide hanımın öğreticiliğinde ilk önce Yeniköy Temik Santrali’nde ve Milas merkezde çok sayıda çini kursu açtık. Kendisi bu alanda çok başarılı eğitimler vererek, kursiyerleriyle birlikte eğitimlerini her dönem eşsiz eserlerin yer aldığı sergilerle taçlandırdı.” diyerek, Baran’a Balıkesir’deki hayatında, meslek yaşamında başarılar diledi ve kurum adına hediye takdim etti.
Milas Halk Eğitimi Merkezi bünyesinde eğitim vermekten büyük mutluluk duyduğunu belirten Baran, bu süreçte kendisine hep destek olan kurum yöneticilerine, idari personele, mesai arkadaşlarına ve kursiyerlerine teşekkür etti.
Öte yandan Milas Halk Eğitimi Merkezi bünyesinde açılacak olan çini kursları, başarılı çini ustası Ayşe Arsın öğreticiliğinde devam edecek.

 

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin