A+ A A-

 

Dağlar Uygur’un yazıp yönettiği tek perdelik oyun Çelebi, seyirciden tam not aldı. 30-31 Mart ve 6-7-13-14 Nisan tarihlerinde Milas Halk Eğitimi Merkezi’nde gösterimde…

290318celebi.jpg
Haber: Abdullah Özel
Bir duvarın tanık olduğu sürpriz dram ve komedi içeren tüm hikayeleri tek perdede sahneye taşıyan Çelebi, Milas Halk Eğitimi Merkezi Toplantı Salonunda tiyatroseverlerle buluştu. Dağlar Uygur’un yazıp yönettiği, yardımcı yönetmenliğini Aslıhan Kumtepe’nin, koordinatörlüğünü Ersin Yeniceli’nin, müziğini Emir Adıgüzel’in, anlatıcılığını Alp Öyken’in yaptığı oyunda, oyuncuların kostümlerinde Esra Moda Evi sahibi terzi Döndü Kılıç’ın imzası bulunuyor.
Geçtiğimiz günlerde ilk defa seyirciyle buluşan Çelebi isimli tek perdelik oyun, akıcılığıyla ve oyuncuların performansıyla seyirciden tam not aldı.
Çelebi, 30-31 Mart ve 6-7-13-14 Nisan tarihlerinde saat 21.00’de Milas Halk Eğitimi Merkezi’nde gösterimde olacak.
219 yaşındaki bir duvarın bugüne kadar tanık olduğu hikâyeleri anlatması, oyunun temel konusunu oluşturuyor. Oyunda; ilk olarak Osmanlı zamanında dönemin itfaiyecileri olan tulumbacıların başından geçen bir aşk hikâyesi, ikinci olarak 1971’de geçen ve hippilerin yaşamları, üçüncü olarak ise günümüzde geçen bir ara sokak hikâyesi anlatılıyor. Bütün hikâyeler içinde sürprizler komedi ve dram barındırıyor.

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin