A+ A A-

 

Milas Şehir Tiyatrosu kurucusu, Emekli Öğretmen Nebi Uslu anısına bu yıl 9. kez düzenlenen Tiyatro Şenliği, oynanan oyunlarla başladı.

1605148tiyatro.jpg
Haber: Bülent Akman
Milas Şehir Tiyatrosu kurucusu, Emekli Öğretmen Nebi Uslu anısına bu yıl 9. kez düzenlenen Tiyatro Şenliği, Milas Belediyesi Toplantı ve Düğün Salonu’nda Sabahattin Akyüz Fen Lisesi tarafından sahneye konulan “Lüküs Hayat” adlı oyun ile start aldı. Saat 21.00’da başlayan ve katılımın oldukça fazla olduğu oyun izleyenler tarafından beğeniyle takip edildi.
Ekrem Reşit Rey tarafından yazılan, Elif Alan İnce tarafından yönetilen komedi türü olan oyun genç ve amatör tiyatrocular tarafından başarıyla sahneye kondu.
Oyun sonunda oyun yönetmeni Elif Alan İnce’ye çiçek ve plaket takdim eden Milas Belediye Başkan Yardımcısı Faik Karagöz; Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat’ın şehir dışında olması nedeniyle gösteriye katılamadığını, herkese sevgi ve saygılarını ilettiğini belirterek, çağdaş ve uygar Türkiye Cumhuriyeti’nin temel taşları olan bu genç kardeşlerimizin gösterdiği performans bizleri son derece memnun etti ifadelerini kullanarak, “Nebi Uslu Tiyatro Şenliğimize katılımınızdan ve ortaya konan bu güzel oyunda emeği gecen tüm öğrenci ve öğretmenlere teşekkür ediyorum” dedi.
Etkinlik; 15 Mayıs 2018: "Yaşamın, içinden" adlı oyunla Seferihisar Ulamış Köy Tiyatrosu
16 Mayıs 2018: "Bize Gülmek Lazım" oyunuyla Menteşe Belediyesi Tiyatrosu
17 Mayıs 2018: "Resimli Osmanlı Tarihi " adlı oyunla Fethiye Belediye Tiyatrosu
18 Mayıs 2018: "Seferi Ramazan Beyin Nafile Dünyası" adlı oyunla Bodrum Belediyesi Şehir Tiyatrosu.
Tüm oyunlar akşam saat 21.00’de başlayacağı ve ücretsiz olarak sergileneceği öğrenildi.

 

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin