A+ A A-

 

Milas’ta kırsal mahallelerde yaşayan vatandaşlara sağlık, güvenlik, tarım, hayvancılık, gibi çeşitli alanlarda eğitim verilmesini kapsayan Milas Hayat Boyu Öğrenme Her Yerde Projesi, bu kez Boğaziçi Mahallesi’nde gerçekleştirildi.

06032019egitimmanset_e08d1.jpg
Haber: Volkan Yıldız

Milas’ın turistik mahallelerinden biri olan Boğaziçi’nde yöre halkının birçok alanda bilgi edinmesini sağlayan Milas Hayat Boyu Öğrenme Her Yerde Projesi kapsamında eğitim verildi. Boğaziçi Mahalle Muhtarı İbrahim Köksal, Boğaziçi Koruma ve Güzelleştirme Derneği Başkanı Selçuk Yörük ve mahalle sakinleri, sahilde açık alanda gerçekleştirilen eğitim etkinliğine yoğun ilgi gösterdi.
Milas Halk Eğitim Merkezi Müdürü Tunahan Bayram, ve Milas Halk Eğitimi Merkezi Müdür Yardımcısı Ramazan Evren Yalvaç tarafından proje ile ilgili mahalle halkına bilgi verilmesinin ardından İlk Yardım Eğitmeni Hasan Karabağ, alanıyla ilgili paylaşımlarda bulundu. Kazalarda erken müdahalenin hayat kurtardığını belirten Karabağ, trafik kazaları başta olmak üzere yanıklarda, sara krizlerinde, solunum yolu tıkanıklarında, kalp krizi anlarından her türlü kazada, ilk yardım anlamında yapılması gerekenleri teorik ve uygulamalı olarak anlatarak mahalle halkının ilk yardım ile ilgili sorularını yanıtladı.
Daha sonra İş Güvenliği Uzmanı Hasan Onur, mahalleliye evlerdeki güvenlik tedbirleri hakkında bilgi verdi. Elektrik tesisatlarının, ocakların durumunun kontrol edilmesinin yangın riskini en aza indireceğini belirten Onur, uygulamalı olarak deprem anında yapılması gerekenleri anlattı.
Milas Tarım ve Orman Müdürlüğü’nde görevli Ziraat Mühendisi Ümit Özgüç ise müdürlüğün hizmet alanları hakkında bilgi verdikten sonra tarımla ilgili soruları yanıtladı. Boğaziçi Mahallesi sakinlerinden ilgi gören eğitim etkinliği, son olarak Milas Tarım ve Orman Müdürlüğü’nde görevli Veteriner Hekim Melih Duyuk’un alanıyla ilgili açıklamalarıyla sona erdi.
Milas Hayat Boyu Öğrenme Her Yerde Projesi’ni oldukça başarılı bulan Boğaziçi sakinleri, hayati bilgiler paylaşan eğitimcilere ve eğitim etkinliğinde emeği geçenlere teşekkür etti.

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin