A+ A A-

 

Milas’a bağlı Şevketiye Mahallesi Muhtar Adayı Fatma Ayas, aracıyla mahalleyi gezerek yaklaşık bin adet çiçek dağıttı. Muhtar Adayı Ayas’ın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kutlaması mahalledeki kadınlardan yoğun ilgi gördü.

110319ayaskutlama.jpg
Haber: Volkan Yıldız

Mahallesindeki kadınlara 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde canlı çiçek hediye eden Şevketiye Mahallesi muhtar Adayı Fatma Ayas’ın renkli kutlaması kadınlardan ilgi gördü. Araçla mahalleyi dolaşarak 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutlayan Ayas, aynı zamanda mahallelilerle sohbet etti.
Eşinin ve arkadaşlarının, mahalle halkının, “Senin gibi bir kadının evde oturmaması, toplumla iç içe olması gerekiyor” sözünden yola çıkarak muhtar adayı olduğunu anlatan evli ve 2 çocuk annesi Ayas, hayata geçirmeyi planladığı projeler ve çalışmalar hakkında şunları kaydetti: “Bizim haklarımız için mücadele eden ve bu uğurda can veren tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyorum. Mahallelimizin takdiri ile göre geldiğimde muhtarlık binamızda ‘Alo Muhtarlık’ hattını kurup, acil sorunları çözüme kavuşturacağız. Aylık düzenli olarak mahallemizde bulunan site ve kooperatiflerimizin yöneticileriyle toplantı yaparak mahallemiz için neler yapabileceğimize birlikte karar vereceğiz. Şevketiye Mahallesi’ne kadın eli değdiğini göstermek adına sokak duvarlarımızın boya badana işlerini yaparak, mahallemizde peyzaj çalışmaları yapacağız. Kadınlarımızla ve mahallelimizle sosyal aktiviteler üreteceğiz. Bizleri yetiştiren büyüklerimizi yalnız bırakmayacağız ve yaşlılarımız sağlık hizmeti alırken hastane işlemlerinde onlara yardımcı olacağız. Mahallemizdeki ihtiyaç sahiplerine onurlarını ve gururlarını kırmadan yardımcı olmak için kurumlarımızla iş birliği halinde çalışmalar yürüteceğiz. Aynı şekilde engelli vatandaşlarımıza da yardımcı olacağız. Mahallemize kazandıracağımız kameralı güvenlik sistemi ile vatandaşlarımızı özellikle çocuklarımızı koruyup, kollayacağız.”

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin