A+ A A-

 

Emlak Müşavirleri Federasyonu EMFED öncülüğünde, Başarı Anahtarı Mesleki Belgelendirme kuruluşu tarafından 2019 yılında ilk defa açılacak olan Milli Eğitim Bakanlığı onaylı Emlak Danışmanlığı programı kayıtları başladı.

110319emlakdanismanlik_273ed.jpg
Haber: Bülent Akman

Kurumsal Emlak Danışmanları Derneği ve Emlak Müşavirleri Federasyonu Başkan Yardımcısı olarak da görev yapan Başarı Anahtarı Mesleki Belgelendirme Koordinatörü Mehmet Sert, bu programın 5 Haziran’da yürürlüğe giren Taşınmaz Ticareti Yönetmeliği ile mecburiyet haline gelen Mesleki Yeterlilik Belgesi sınavlarına hazırlık kursu olarak çok faydalı bir program olduğunu belirterek, en son müfredata göre yeni modüllerle içeriğin oluşturulduğunu ve amaçlarının bu alanda mesleki kalitenin ve meslek çıtasının yükselmesinde kurum olarak sektöre katkı sunmak ve bu alanda farkındalık yaratmak, eğitimli ve donanımlı insan kaynağını oluşturarak bu sektörde ve bu alanda markalaşmak, isteyen girişimcilere rehber olmak ve emlak sektöründe aranılan insan kaynağını oluşturarak, bunu sürdürülebilir hale getiren bir kuruluş olmayı hedeflediklerini söyledi.
Kurs saatlerinin hafta içi akşam saat 18.00 itibariyle başlayacağını belirten Sert, derslerde İş Sağlığı ve Güvenliği, Müşteri İle İletişim, Emlak İşlemleri, Tapu İşlemleri, Emlak Gündemi gibi konuların işleneceğini ve eğitimcilerin branşında ve mesleğinde öne çıkan ve kamuoyunun tanıdığı isimlerden oluşturduğunu belirtti.
Ayrıca bu programı bitirenlerin talepleri doğrultusunda Mesleki Yeterlilik Belgesi almak isteyenlerin sınav organizasyonlarını yapacaklarını belirten Sert, hemen ofis açacak olanlar için ayrıca Taşınmaz Ticareti Yetki Belgesi uygulamasının başladığını yönetmelikte belirtilen şartları taşıyanların gerekli müracaatlarını İl Müdürlüklerini yaparak, yapılacak olan denetlemelerin olumlu olması ve şartları taşımaları halinde il ticaret müdürlüklerince yetki belgelerinin verildiğini belirtti.
PASLAŞ PAYLAŞ PLATFORMU KURULACAK..!
Çok yakında tüm meslek temsilcilerini kapsayacak şekilde ve meslektaşlar arasında bir network oluşturarak portföy ve müşteri paylaşım kazanç platformu olarak yer alacak olan paslaspaylas.com internet sitesini ve mobil uygulamayı hazırladıklarını belirten Mehmet Sert bu platformun gayrimenkul sektörünü harekete geçirecek ve bu sektörde meslektaşlar arasında portföyü olmayana portföy, müşterisi olmayana müşteri sağlayarak satış döngü hızını artırarak emlak danışmanlarının kazanç yapılarına katkı sunmayı amaçladıklarını belirtti.
Bu programda ayrıca bugüne kadar Emlak Danışmanlığı sektöründe yapmış olduğumuz çalışmalarımızı, tecrübelerimizi ve mesleğin inceliklerini ayrıca katılımcılarla paylaşacaklarını belirten Sert, bu programa katılmak isteyen girişimcilerimizle vatandaşlarımızın Başarı Anahtarı Belgelendirme Ltd.Şti İsmet paşa Mah. Ahmet Taner Kışlalı Cad. Sünnetçioğlu Apt. No:67/1 Milas adresine müracaat ederek ve ayrıca 0 505 999 99 48 – 0 505 999 99 48 No’lu telefonla iletişim kurabileceklerini söyledi.

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin