A+ A A-

 

Milas Meslek Yüksekokul Müdürü Prof. Dr. Mehmet Kır, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle Yüksekokulda çalışan kadın personellere karanfil hediye ederek Kadınlar Günü’nü kutladı.

110319mehmetkir_5dd8e.jpg
Haber: Bülent Akman

Kadın personellere tek tek karanfil dağıtan Prof. Dr. Mehmet Kır, “Başta meslektaşlarımız olmak üzere tüm kadınlarımızın bu önemli gününü kutluyorum.” dedi.
“Toplumun temeli aile, ailenin temeli ise kadındır. Kadınların bir anne olarak gelecek nesilleri yetiştirme konusunda gösterdikleri fedakârlık ve çaba her türlü takdirin üzerindedir. Bu nedenle geleceğe güvenle bakabilmek, kadın ve kadına verilen önemle doğru orantılıdır.” diyen Kır, kadınların çalışma hayatında daha aktif rol almasını istediğini belirtti.
Kadınların toplumsal alandaki başarılarının oldukça büyük olduğunu söyleyen Kır, “Hayatımızın her anında varlıklarıyla onurlandığımız, sevgi, fedakârlık ve hoşgörünün sembolü olan kadınlarımız, huzurlu ve sağlıklı bir toplumun temel taşlarıdır. Zengin medeniyetimizin inşasında en az erkekler kadar kadınlarımızın da rolü ve emeği çok büyüktür. Gerek inancımızda, gerek kadim geleneklerimizde saygın bir yeri bulunan kadınlarımızın sosyal ve siyasal hayatta daha ileri konumlarda yer almalarının müspet sonuçları yetiştirdikleri nesillere de aksedecek ve aziz milletimiz yürümekte olduğu muasır medeniyet yolunda daha emin adımlar atabilecektir. Bu vesile ile bütün kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü içtenlikle kutlar, bizi biz yapma hedefinde yüreklerindeki sevgi ve şefkati hiçbir karşılık beklemeden veren tüm annelerimizi ve kadınlarımızı en kalbi duygularla selamlıyorum, sağlık, mutluluk ve başarılar diliyorum” dedi.
Samimi bir ortamda gerçekleşen program Prof. Dr. Mehmet Kır’ın, kadın personellerle yaptığı sohbetin ardından sona erdi.

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin