A+ A A-

 

Özel İstanbul Modern İlimler Koleji tarafından hafta sonu Milas’ta yapılan bursluluk sınavına öğrenciler ve veliler büyük ilgi gösterdi.

110319imikolej_6fb0e.jpg
Haber: Mustafa Emre

Güçlü akademik kadrosu ve verdiği kaliteli eğitimle bölgenin ve Milas’ın parlayan eğitim markası İMİ Koleji, 2019-2020 eğitim öğretim yılı için bursluluk sınavı düzenledi. Sınav, cumartesi ve pazar günü olmak üzere üç oturumda gerçekleşti.
İMİ Koleji Okula Kabul Sınavı’na 4. sınıftan 11. sınıfa kadar yaklaşık 2 bin öğrenci katıldı. Veliler ise kampüs bahçesinde çocuklarını heyecanla beklediler. Bazı ise veliler sınav süresince konferans salonlarında gerçekleşen okul tanıtım ve bilgilendirme sunumlarına katıldı.
İMİ Koleji Yönetimi, sınav öncesi öğrencilere başarı dileklerinde bulunarak şu bilgileri verdi: “Yaptığımız bursluluk sınavı ile öğrenciler burs alma imkanı dışında ilçe ve il bazında başarı sıralamalarını da görme şansı yakalayacaklardır. İMİ Koleji olarak kuruluşumuzdan bu yana sadece akademik anlamda değil kültürel, sanatsal ve sportif anlamda da büyük başarılara imza attık. Hedeflerimizi her zaman yüksekte tutarak Milas’a hak ettiği eğitim anlayışını ve başarısını getirmeye çalışıyoruz. Bu amaçla yaptığımız çalışmalarda eğitimin kilit noktası olan öğretmen, öğrenci ve veli iletişimini her zaman güçlü tuttuk. Akademik çalışmalarımızın yanı sıra öğretmen eğitimine verdiğimiz değer neticesinde ÖSEM (Öğretmen Sürekli Eğitim Merkezi)’i kurduk. ÖSEM eğitimlerimize kolej bünyesindeki öğretmenlerimizin yanı sıra ilçede görev yapan öğretmenleri de eğitimlerimize davet ederek bilginin paylaştıkça çoğaldığını bir kere daha göstermeye çalıştık. Velilerimiz için düzenlediğimiz; ergenlerle iletişim, cinsel sağlık, aile okuryazarlığı, sınav kaygısı, teknoloji bağımlılığı gibi eğitimsel açıdan önemli konular hakkında konferanslar düzenleyerek güçlü bir veli-öğrenci ilişkisi oluşturmaya çalıştık. Okul öncesinden liseye kadar eğitim verdiğimiz okulumuzda öğrencilerin özgüveni yüksek, özgür ve bağımsız düşünebilen, okuyan, araştıran, sorgulayan, yaşam boyu yeniliklere ve öğrenmeye açık, ulusal ve kültürler arası algı, anlayış ve hoşgörüsü olan, dünyanın her yerinde insanlarla sağlıklı iletişim kurabilecek donanımda, iyi derecede İngilizce konuşabilen, bilgi teknolojilerini iyi kullanan, kültür, edebiyat ve sanata ilgili, sosyal yönden gelişmiş, kendine ve yaşadığı sosyal çevreye, doğaya sevgi ve saygılı, iyi insanlar olmasını kendimize amaç edindik. Bu amaç ve hedefler doğrultusunda emin adımlarla yürümeye devam edeceğiz. Öğrencilere ve velilere bursluluk sınavımıza gösterdikleri ilgi için teşekkür ediyoruz. Sınav sonuçlarımız 18 Mart Pazartesi günü açıklanacak olup, velilere kısa mesaj ile açıklandı bilgisi verilecektir.”

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin