A+ A A-

 

İstiklal Marşının Kabulü’nün 98. yılı ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü, Milas’ta düzenlenen programla kutlandı.

120319istiklalmarsi_99b79.jpg
Haber: Volkan Yıldız

Milas’ta İstiklal Marşının Kabulü’nün 98. yılı ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü düzenlendi.
12 Mart İstiklal Marşının kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü, dün saat 10.00’da Milas Belediyesi Toplantı ve Düğün Salonu’nda düzenlenen programla kutlandı.
Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programa; Milas Kaymakamı Eren Arslan, Milas Cumhuriyet Savcısı Selim Karakuş, Milas İlçe Jandarma Komutanı Hayrettin Fidan, Milas İlçe Emniyet Müdürü Turgay Ava, Hava Tabip Binbaşıvekili Serkan Sorkaç, Milas Belediye Başkan Yardımcısı Zeynep Çınar, Milas İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Türker Yurtsever, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Tunahan Bayram, Cumhuriyet Anadolu Lisesi Müdürü Ali Pilavcı, kurum amirleri, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.
Etkinlik, Milas Cumhuriyet Anadolu Lisesi sorumluluğunda gerçekleşti.
Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı, Milas İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Türker Yurtsever gerçekleştirdi.
Yurtsever’in konuşmasının ardından Milas’ta düzenlenen “İstiklal Marşı'nı Güzel Okuma Yarışması” kapsamında birinci olan öğrenciler İstiklal Marşı’nı okudu.
İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından “Sessiz Yaşadım, Kim Beni Nereden Bilecek” adlı gösteri sunuldu.
Milas’ta 12 Mart İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü dolayısıyla okullar arasında düzenlenen yarışmalarda, dereceye giren öğrencilere ödülleri protokol üyeleri tarafından takdim edildi.

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin