A+ A A-

 

Milas Ülkü Ocakları Başkanlığı, Milas’ta 104. Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü kapsamında çeşitli dallarda yarışma düzenleyecek.

130319ulkuocak_49f54.jpg
Haber: Volkan Yıldız

Milas Ülkü Ocakları Başkanlığı, Milas’ta 104. Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü kapsamında çeşitli dallarda yarışma düzenleyecek.
Yarışmalara son başvuru tarihinin, 20 Mart Çarşamba günü olduğu açıklandı.
Milas Ülkü Ocakları Başkanı Hayrettin Gönül, yaptığı yazılı basın açıklamasında şu ifadeleri kullandı:
“Milas Ülkü Ocakları olarak, dünden bu güne Türk gençliğine sadece ilim, spor ve kültür alanlarında topluma faydalı olabilmeyi anlatmıyor, aynı zamanda onları sağlıklı ve başarılı olmaları adına faaliyetlerimizle teşvik ediyor, bu hususlarda destek olabilmek adına imkanlarımız dâhilinde mücadele vermeye kararlılıkla sürdürüyoruz. Bugün, mazimizin şerefli sayfalarında yer alan kahraman şehit ve Gazilerimizi minnet ile yad ederken, yarınımızın meşalesi ve ümidi olan gençlerimizi maziden atiye tarihsel kucaklaşmayı sağlamak en büyük gayelerimizden biri olmaya devam etmektedir. 104. yılında Çanakkale Zaferi ve aziz şehitlerimizi anacak olduğumuz etkinliklerimizde, sadece lise düzeyinde kardeşlerimizin katılımda bulunabileceği iki dalda yarışmalarımız gerçekleşecektir. Bunlar şehitlerimiz anısına 21 Mart 2019 Perşembe günü saat 11.00’de Milas Şehit Metin Özcan Stadı’nda gerçekleşecek olan koşu ve yine 21 Mart 2019 Perşembe günü saat 18.00’de Milas Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünde gerçekleşecek olan Çanakkale Zaferi anısına şiir okuma yarışmaları olacaktır. Son başvuru tarihinin 20 Mart 2019 Çarşamba olduğu yarışmalarımıza katılacak olan kardeşlerimiz başvurularını 0544 447 13 72 – 0534 208 43 68 numaralı telefonlardan ve Milas Ülkü Ocakları resmi sosyal medya hesaplarından yapabileceklerdir. Sadece liseli kardeşlerimizin katılabileceği yarışmalarda, şiir okuma yarışmasına katılacak olan kardeşlerimiz istedikleri kahramanlık şiiri ile yarışmaya katılabileceklerdir. Yarışmalarda ilk üçe giren öğrencilerimiz çeşitli hediyelerle ödüllendirileceklerdir. Bu ödüller; 1. olanlar Bursa kültür gezisi + kitap seti (Gezi planı; Bursa Ulu Camii, Osman Gazi- Orhan Gazi Türbeleri, Tophane ve sur bölgesi, Hünkar köşkü (Atatürk konağı), Atatürk müzesi, Kültür park, Bursa botanik ve Hayvanat bahçeleri, Eski Bursa evleri olacaktır) 2. olanlar, tablet + kitap seti, 3. olanlar ise kitap seti ile ödüllendirileceklerdir.
Anma ve ödül programımız ise sanatçımız Ahmet Abalı’nın da Kahramanlık Türküleri ile katılacağı 22 Mart 2019 Cuma günü saat 20.00’de Milas Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü-Konferans Salonu’nda gerçekleşecektir. Yarışmalarımıza öğrenci kardeşlerimizi, anma programımıza ise bütün vatandaşlarımızı şimdiden davet ediyor, başta Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, aziz şehitlerimizi, ahirete intikal etmiş olan gazilerimizi rahmet ve minnet ile yad ediyorum.”

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin