A+ A A-

 

Millet İttifakı’nın Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı CHP’li Osman Gürün’ün zaferiyle sonuçlanan büyükşehir yarışında, hangi aday Milas’taki 132 mahallede ne kadar oy aldı? Siz değerli okuyucularımız için derledik.

040419buyuksehiroyorani.jpg
Haber: Volkan Yıldız

Türkiye, 31 Mart'ta büyükşehir belediye başkanlarını, ilçe belediye başkanlarını, belediye meclis üyelerini ve muhtarlarını seçmek için sandık başına gitti. Seçimin tamamlanmasıyla sandıklar açıldı ve yerel seçimde adayların aldığı oy oranları belli oldu.
8 partili, 2 de bağımsız olmak üzere toplam 10 aday yarıştığı Muğla Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı seçiminde, toplam 2 bin 389 sandıkta, il genelinde 627 bin 145 seçmen oy kullandı.
Muğla Büyükşehir Belediyesi için katılım oranının yüzde 86,32 ile kayıtlara geçtiği görülüyorken; Muğla Büyükşehir Belediye Başkanlığını, Millet İttifakı’nın CHP’li Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı Osman Gürün, yüzde 36,01 oy oranıyla seçmenden toplam 217 bin 476 oy alarak seçimi kazandı ve 5. kez başkanlık koltuğuna oturdu.
Cumhur İttifakı’nın AK Partili Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı Mehmet Nil Hıdır, seçimi yüzde 28,42 oy oranıyla toplam 171 bin 621 oyla ikinci sırada tamamladı.
Muğla Büyükşehir Belediye Başkanlığı için “bağımsız aday” olarak seçime giren Behçet Saatcı, yüzde 26,24 oy oranıyla seçmenden 158 bin 424 oy alarak Muğla Büyükşehir Belediye Başkanlığı yarışında 3. sırayı aldı.
Muğla Büyükşehir Belediye Başkanlığı yarışına Demokrat Parti’nin Adayı olarak seçime giren Mehmet Kocadon ise yüzde 3,81 oy oranı ile toplam 22 bin 978 oyun sahibi oldu.
Bağımsız Türkiye Partisi’nin Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı Halil Birinci de yüzde 3,11 oy oranına erişerek, seçmenden 18 bin 753 oy aldı.
Diğer adaylar ise yüzdelik dilime girecek oy miktarına ulaşamadı.
MİLAS’TA OY DAĞILIMI
Milas’ın Ağaçlıhöyük, Ahmet Çavuş, Akçakaya, Akyol, Alaçam, Alatepe, Aslankaya, Avşar, Aydınlıkevler, Bafa, Bağdamları, Baharlı, Bahçe, Bayır, Beçin, Boğaziçi, Bozalan, Bozbük, Burgaz, Cumhuriyet, Çakıralan, Çamköy, Çamlıbelen, Çamovalı, Çiftlik, Çökertme, Danişment, Dere, Derince, Dörttepe, Eğridere, Ekinanbarı, Ekindere, Ekizköy, Emek, Epçe, Etrenli, Firuzpaşa, Gökbel, Göldere, Güllük, Gümüşlük, Gürceğiz, Gürçamlar, Hacıilyas, Hacıabti, Hasanlar, Hisarbaşı, Hisarcık, İsmetpaşa, Kalınağıl, Kandak, Karacahisar, Karakuyu, Karapınar, Karşıyaka, Kazıklı, Kemikler, Kılavuz, Kırcağız, Kısırlar, Kıyıkışlacık, Kızılağaç, Kızılcakuyu, Kızılcayıkık, Koru, Korucuk, Köşk, Kultak, Kuzyaka, Menteş, Meşelik, Narhisar, Ovakışlacık, Ören, Pınarcık, Pinar, Selimiye, Şenköy, Şevketiye, Tuzabat, Türkevleri, Ulaş, Yaka, Yaşyer ve Yusufça mahallerinde Dr. Osman Gürün sandıktan birinci isim olarak çıktı.
Mehmet Nil Hıdır ise Milas’ta şu mahallelerde seçimi önde tamamladı: Akçalı, Akkovanlık, Bahçeburun, Balcılar, Beyciler, Çallı, Çamlıca, Çamlıyurt, Çandır, Çınarlı, Çomakdağ, Çukur, Damlıboğaz, Demirciler, Dibekdere, Ekiztaş, Fesleğen, Gökçeler, Gölyaka, Güneş, Günlük, Hacıahmetler, Hüsamlar, İçme, Kafaca, Kalem, Kapıkırı, Karaağaç, Karahayıt, Kargıcak, Kayabaşı, Kayabükü, Kayadere, Ketendere, Konak, Kurudere, Küçükdibekdere, Olukbaşı, Ortaköy, Pınararası, Sakarkaya, Sarıkaya, Savran, Sek, Söğütcük, Yoğunoluk.
Muğla Büyükşehir Belediye Başkanlığı Seçimi’nde, 95 bin 581 seçmenin sandığa gittiği Milas’taki mahallelerde oy dağılımı şu şekilde oluştu:

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin