A+ A A-

 

Muğla Taşıt Muayene İstasyonu’ndan sendikalı oldukları gerekçesiyle işten atılan 18 işçinin, ‘Eve ekmek götürme’ davası sonuçlandı.

100419tuvturkisci_7fa1c.jpg
Haber Merkezi

Muğla Taşıt Muayene İstasyonu’ndan sendikalı oldukları gerekçesiyle işten atılan 18 işçi, işe dönüş davasını kazandı.
Duruşmada mahkeme feshin sendikal nedenle olduğunu belirterek, 7 işçinin işe iadesine karar verdi. Mahkeme, işten çıkarmaların haksız ve sendikal nedenlerden dolayı olduğu kararına vardı.
Ayrıca işe iade kararı verilen işçilerin yasal süre içinde başvurusuna rağmen işverence süresi içinde işe başlatmaması durumunda işçinin brüt 12 aylık ücreti ve boşta geçen 4 aylık ücreti tutarında sendikal tazminat ödenmesine karar verildi.
İşverenin işçiler üzerinde uyguladığı iddia edilen baskı ve tehditle sendikadan istifaya zorlamasına yönelik Nakliyat İş Sendikası ve üyeler tarafından Cumhuriyet Savcılığına yapılan suç duyurusu sonucu açılan Ceza Davası da 30 Mayıs 2019’da Muğla 2. Asliye Ceza Mahkemesi’nde yapılacak.
Nakliyat İş Sendikası tarafından yapılan açıklamada, “Muğla TÜVTÜRK işvereni ne yaparsa yapsın üyelerimiz işe geri dönecek ve toplu iş sözleşmesi imzalanacaktır. Buna inancımız tamdır. Mücadelemiz tüm kararlılığı ile devam ediyor. Tıpkı 240 gündür olduğu gibi” diye ifade edildi.

 

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin