A+ A A-

 

İspanya’da bir limandan çalındığı belirlenen 5 milyon euroluk lüks motor yat, jandarma ve sahil güvenlik ekiplerinin başarılı operasyonuyla Milas’taki Güllük Limanı’nda yakalandı.

110419ispanya_59d3f.jpg
Haber: Volkan Yıldız

İspanya’nın Mallorca Limanı’ndan çalınan “Funny” isimli 5 milyon euroluk lüks motor yat, sahil güvenlik ekipleri ve Milas Jandarma Komutanlığına bağlı Güllük Jandarma Karakol Komutanlığı ekiplerinin ortak düzenlediği operasyonla Milas’a bağlık Güllük mahallesindeki limanında yakalandı. Olayla ilgili 3 Türk ve bir Rus hakkında da yasal işlem başlatıldı.
Edinilen bilgiye göre, 9 Nisan’da Malta Bayraklı bir motor yat İspanya’nın Mallorca Limanı’ndan çalındıktan sonra ABD bayrağı kullanarak Marmaris Limanı’na giriş yapabileceği ihbarı alındı.
İhbar üzerine bölgede bulunan tüm Sahil Güvenlik unsurları alarma geçti ve Güllük Limanı’nda çalıntı olduğu değerlendirilen bir motor yat Sahil Güvenlik ekipleri ve Milas Jandarma Komutanlığına bağlı Güllük Jandarma Karakol Komutanlığı ekiplerince incelemeye alındı.
İnterpol ile kurulan koordine ve motor yatta yapılan inceleme sonunda bahse konu teknenin ihbara konu motor yat olduğu teyit edildi. Tekne içinde yapılan aramada yakalanan 3 Türk ve 1 Rus uyruklu şahıs hakkında yasal işlem başlatıldı.
Titiz bir çalışmayla yakalan yakalanan motor yatın, Alman sahibine teslim edilmesi için gerekli idari işlemler devam ediyor.

 

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin