A+ A A-

 

Ahmet Hamdi Helvacıoğlu Özel Eğitim Uygulama Okulu öğrencileri, okul bahçesinde kurulan uygulama bahçesinde yetiştirdikleri ürünleri düzenlenen kermesle satışa sundular.

17042018bahcemanset_cb274.jpg

Haber: Volkan Yıldız

Ahmet Hamdi Helvacıoğlu Özel Eğitim Uygulama Okulu, uygulama bahçesi çalışmasıyla özel öğrencilerin ürün yetirmelerine fırsat sundu. El emeği ve göz nuruyla öğretmenleri rehberliğinde çeşitli sebzeler yetiştiren özel öğrenciler, hasat ettikleri ürünleri kermeste satışa sunarak, Milas halkıyla sosyalleşmenin ve bir şeyler başarmanın tarifsiz mutluluğunu yaşadı.

Ahmet Hamdi Helvacıoğlu Özel Eğitim Uygulama Okulu, öğrencilerin okulun uygulama bahçesinde yetiştirdiği sebzeleri ve temin edilen diğer ürünleri Atapark’ta satışa sundu.

Velilerin de katkı sunduğu kermes, renkli görüntülere sahne olmanın yanı sıra vatandaşlardan da ilgi gördü.

Kermese ziyarette bulunan Milas Milli Eğitim Müdürü İsa Bal, Eğitim Bir-Sen İlçe Temsilcisi Ali Akarca, Milas Halk Eğitimi Müdürü Tunahan Bayram, Milas Sosyal Hizmet Merkezi Müdürü Mehmet Kızılca kermeste emeği geçenleri tebrik etti.

Uygulama bahçesinde ürün yetiştiren özel öğrencilerde olumlu değişimler gözlemlediklerini ifade eden Ahmet Hamdi Helvacıoğlu Özel Eğitim Uygulama Okulu Müdürü Halil Karakuş; veli ve öğretmen işbirliğinde öğrencilerin sosyalleşmelerini sağlamak amacıyla uygulama bahçesini kermesle taçlandırdıklarını belirterek bu çalışmada emeği geçen herkese teşekkür etti.

Geçmiş dönemde oluşturulan jüriyle okuldaki en güzel uygulama bahçesini seçtiklerini anlatan Müdür Karakuş, uygulama bahçesi çalışmalarını geliştirerek sürdüreceklerini söyledi.

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin