A+ A A-

 

Litvanya’dan gelen yolcu uçağı, Muğla’nın Milas ilçesindeki Milas-Bodrum Havalimanı’na iniş yaptı. Vilnius şehrinden ilk turist kafilesini taşıyan Getjet Havayolu’na ait yolcu uçağı, pistte itfaiye araçlarının oluşturduğu su takı töreniyle karşılandı.

060519litvanya.jpg
Haber: Mustafa Emre

Alkışlarla uçaktan inen 179 yolcuya, havalimanı protokolü tarafından çiçek verildi, pilotlar ve mürettebat için de pasta kesildi.
Karşılama törenine; DHMİ Milas-Bodrum Havalimanı Başmüdür Yardımcısı Hasan Tosun, Milas-Bodrum Havalimanı TAV İşletme Koordinatörü İclal Kayaoğlu, Adriyatik Havayolları Sorumlusu Hümeyra Döver, TGS İstasyon Müdürü Cihan Erdinç ve havalimanı personeli katıldı.
Getjet’in Vilnius ve Bodrum arasındaki karşılıklı seferlerinin ekim ayına kadar devam edeceği bildirildi.
BODRUM TURİZMİ ŞENLENECEK
Milas-Bodrum İşletme Koordinatörü İclal Kayaoğlu, bu yıl yüzde 40 yolcu artışı beklediklerini ifade etti.
Bodrum'da turizmi şenlendirmeyi hedeflediklerini söyleyen Kayaoğlu, "İlk defa Getjet Havayolları’nı ağırladık ve karşıladık. Getjet Havayolları Litvanya’dan geliyor. 179 yolcuyla ilk uçuşunu gerçekleştirdi. Daha Litvanya gibi birçok destinasyondan Milas-Bodrum Havalimanı’na pek çok havayolunu bekliyoruz. İspanya’dan, Hollanda’dan, İtalya’dan, Polonya’dan aklınıza gelebilecek pek çok farklı destinasyonlardan Bodrum’da turizmi şenlendireceğiz bu sene inşallah. Geçtiğimiz yıllarda 2018 yılında turizm bir hayli toparlanmaya başlamıştı. Bu toparlanmanın üstüne 2019’da yüzde 40 daha yolcu artışıyla çok daha iyi beklentilerimiz var. Devlet Hava Meydanları ile birlikte inşallah güzel bir yaz sezonu geçireceğimizi ümit ediyoruz." dedi.

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin