A+ A A-

 

Milas'ta, 42 yılla Türk Hava Kurumu’na bağlı şubeler arasında en uzun süre başkanlık yapan isim olan Ahmet Faik Demirkol, 93 yaşında hayatını kaybetti. Demirkol, Türk Hava Kurumu Şubesi önünde düzenlenen törenin ardından toprağa verildi.

040519cenazeahmetamca_b549c.jpg
Haber: Volkan Yıldız
Türk Hava Kurumu’nun (THK) Milas Şube Başkanı Ahmet Faik Demirkol, geçirdiği rahatsızlık sonucu 93 yaşında yaşamını yitirdi.
42 yıl önce Milas’ta tütün eksperliği yaparken THK Milas Şubesi’nin başkanlığına seçilen Demirkol için ilk önce CHP İlçe Başkanlığı'nda ve THK şubesi önünde tören düzenlendi.
Demikol’un naaşı, tören sonrasında Zeytuniye Camii’ne getirilerek, öğle namazını müteakiben kılınan cenaze namazının ardından şehir mezarlığında toprağa verildi.
Cenaze törenine; CHP Muğla Milletvekilleri; Burak Erbay ve Suat Özcan, Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, CHP İlçe Başkanı İlgin Göktepe, THK Milas Şubesi Yönetim Kurulu Üyeleri'nin yanı sıra ilçedeki STK temsilcileri ve Demirkol’un yakınları katıldı.
Türk Hava Kurumu Milas Şubesi’nin Denetim ve Yönetim Kurulu Üyesi Faik Baklan, yaptığı açıklamada Ahmet Faik Demirkol’un Türk Hava Kurumu’na bağlı şubeler arasında en uzun süre başkanlık yapan isim olduğunu ifade etti.
Demirkol’un, Milas’ın sevilen ve sayılan simalarından olduğunu söyleyen Baklan, “Ahmet Faik Demirkol, hatırı sayılan ve herkese yardımcı olmaya çalışan bir insandı. 1972’de Türk Hava Kurumu’na üye olan Ahmet Faik Demirkol, 1977 yılından bu yana 42 yıldır başkanlık yapıyordu. Ayrıca Milas’ta sivil toplum örgütlerinde de başkanlık yapmıştır. Onu kaybetmenin üzüntüsünü yaşıyoruz. Allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun.” dedi.

 

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin