A+ A A-

 

Milas'ta ilk defa açılacak mesleki belgelendirme ve sertifika programlardan olan bay ve bayanlara yönelik “Güzellik Uzmanlığı ve Saç Bakım” alanlarında yer alan “Make-Up Artist Makyaj Sanatçılığı Makyör –Makyöz” belgelendirme programı, Başarı Anahtarı Mesleki Eğitim Sınav ve Belgelendirme Merkezi tarafından açılıyor.

060519mkyaj_84e14.jpg
Haber: Abdullah Özel

Milas’ta Başarı Anahtarı Mesleki Eğitim Sınav ve Belgelendirme Merkezi tarafından bay ve bayanlara yönelik “Güzellik Uzmanlığı ve Saç Bakım” alanlarında yer alan “Make-Up Artist Makyaj Sanatçılığı Makyör –Makyöz” belgelendirme programı açılacak.
Başarı Anahtarı Mesleki Sertifika ve Belgelendirme Koordinatörü Mehmet Sert; genellikle kuaförler ile güzellik salonları ve saç bakım merkezlerinde çalışanlarla, ayrıca sanat dünyasında yer alan sanatçılarla, tiyatro ve gösteriler, sahneye çıkanlara, mankenler ile özel gece ve programlarda, organizasyonlarda görev alan kişilere ve günlük kişisel bakımına önem veren kişilerle, iş dünyasının da artık kişisel bakıma her geçen gün önem verilmesiyle ve gittikçe bu alanda profesyonel insan kaynağına ve çalışana duyulan ihtiyaç duyulmasından dolayı bu programı düzenlediklerini belirtti. Ayrıca Sert; güzellik ve kişisel bakım sektörünün büyüyen bir sektör haline geldiğini, mesleğe olan algının daha çok tercih edilen meslekler arasında olduğunu bu programları bitiren kişilerin hemen iş bularak çalışmaya başladıklarını bu mesleği yapmak isteyenlerin ve çalışanların daha önce eğitimlerini ve mesleki belgelerini almak için İzmir, İstanbul, Ankara ile Türkiye'nin değişik yerlerine giderken ilçemizde bu programların açılmasıyla birlikte artık şehir dışına gitmelerine gerek kalmayacağını ve açılan programlarda mesleğinde ve alanında uzman profesyonel kişiler tarafından uygulama yapılarak gösterileceğini belirterek mesleğin ince ayrıntılarını aktaracaklarını belirtti.
“Özellikle kuaförlerde, kişisel bakım merkezlerinde, güzellik uzmanlığı alanında hemen iş ve istihdam imkanı bulunmasından dolayı, bu sektörlerde çalışmak ve kariyer yapmak isteyen bayanlar ile güzellik salonu açmak isteyen girişimcilerimiz ve ilçemizdeki mevcut faaliyette bulunan güzellik ve saç bakım işletmeleri tarafından büyük bir ilgi görüyor.” diyen Sert, kursa herkesi davet etti.
2. GÜZELLİK UZMANLIĞI CİLT BAKIMI VE EPİLASYON PROGRAMI BAŞLIYOR
Başarı Anahtarı Mesleki Sertifika ve Belgelendirme Koordinatörü Mehmet Sert, ocak ayında başlayan ilk programı bitirdiklerini ve ilk mezunlarını verdiklerini belirterek; “Makyaj sanatçılığı Make-Up artist, Makyör ve Makyaj ile güzellik uzmanlığı mesleğinin, geleceğin önemli meslek gruplar arasında şimdiden yerini aldığını ve sektörün her geçen gün büyüyerek geliştiğini belirterek, ilçemizde yakın zamanda sayıları 15'i bulan yeni güzellik salonlarının açıldığını görmekle birlikte, bizlerde sektöre bu alanda eğitimli ve donanımlı profesyonel insan kaynağını yetiştirerek sektörün büyümesini ve gelişmesine katkı sağlamaya devam edeceklerini belirtti. Bu programda görev alan eğitmenlerimizle birlikte uzun zamandan beri planlarımızı yaparak çalışmalarımızı sürdürüyoruz.” diye ifade etti.
Sert, programla ilgili şunları kaydetti: “Programın amaçları makyör- makyöz kurs programını tamamlayan bireyin; 1. İş sağlığı ve güvenliği kurallarını uygulaması, 2. Temel çizim ve renklendirme teknikleri ile yüzey düzenlemeleri yapması, 3. Yüz ve saç şekilleri çizerek düzeltme tekniklerini uygulaması, 4. Tekniğe uygun olarak cilt analizi yapması, 5. Kişisel hijyenini sağlayarak iş öncesi hazırlıklarını yapması, 6. Hijyen kurallarına uygun olarak salon hazırlığı ve hijyenini sağlaması, 7. Müşteriyi kurallara uygun karşılaması ve uğurlaması, 8. Cilt bakım kozmetiklerini ihtiyaç, kalite ve ekonomiklik ilkelerine uygun olarak tedarik etmesi, 9. Makyaj kozmetiklerini ihtiyaç, kalite ve ekonomiklik ilkelerine uygun olarak tedarik etmesi, 10. Tekniğine uygun olarak cilt temizliği ve temel cilt bakımı yapması, 11. Tekniğe uygun olarak dekolte ve yüze masaj uygulaması, 12. Temel makyaj ilkelerini açıklaması, 13. Kaş ve kirpikleri hijyen kurallarına ve tekniğine uygun şekillendirmesi, 14. Makyaj uygulama tekniklerine uygun olarak standart makyaj yapması, 15. Makyaj uygulama tekniklerine göre makyaj çeşitlerini uygulaması, 16. Tekniğe uygun olarak yüz ve vücut boyama uygulamaları yapması, 17. Tekniğine uygun sakal, bıyık ve peruk uygulaması, 18. Örnek modele uygun olarak ırk ve ülke makyajlarını uygulaması, 19. Gerçeğe uygun olarak yaşlandırma makyajı uygulaması, 20. Tekniğine uygun olarak cilt kusurlarını canlandırıcı makyaj uygulaması, 21. Tekniğine uygun olarak objektif makyajı uygulaması, 22. Tekniğine uygun olarak kalıcı makyaj uygulaması amaçlanmaktadır. Makyör ve Makyaj kursunun akabinde Manikürist- Manikür Pedikür Teknikleri , Protez Tırnak, Saç Yapmı ve Bakımı programları Mesleki belgelendirme programlarına katılacak olanların bilgi almak ve kayıt olmak isteyenler. Başarı anahtarı mesleki sertifika ve belgelendirme merkezi 0 505 999 99 48 ve 0 505-999 4848 nolu telefondan bilgi alabilecekleri gibi, Başarı Anahtarı Mesleki Yeterlilik Sınav ve Belgelendirme Merkezi İsmetpaşa Mah. Ahmet Taner Kışlalı Caddesi Sünnetçioğlu Apt No: 67 adresine müracaat edebilecekler.”

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin