A+ A A-

 

Güreşin temel eğitimini Milas Mehmet Güçlü GEM’de alan, Avrupa Şampiyonu Muğlalı güreşçi Süleyman Atlı, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün’ü ziyaret etti.

080519avrupasampiyon_42ffd.jpg
Haber: Bülent Akman

Romanya'nın başkenti Bükreş'te düzenlenen Avrupa Güreş Şampiyonası'nda erkekler serbest stil 57 kiloda mücadele eden, altın madalya kazanarak Avrupa Şampiyonu olan Süleyman Atlı, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün’ü ziyaret etti.
Muğla’nın Fethiye ilçesi doğumlu olan ve Milas Mehmet Güçlü Güreş Eğitim Merkezi’nde eğitim alan şampiyon güreşçi Avrupa Şampiyonluğu’nun kendisi için bir basamak olduğunu, asıl hedefinin yazın Kazakistan’da düzenlenecek dünya şampiyonluğunda altın madalya kazanarak olimpiyatlara favori olarak gitme olduğunu söyledi.
Ankara Büyükşehir Belediyesi ASKİ sporcusu olan Süleyman Atlı şampiyona dönüşü uçaktan indiklerinden hemen sonra Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın kendilerini kabul ettiğini sözlerine ekledi.
“BİZLERİ GURURLANDIRAN ŞAMPİYON GÜREŞÇİMİZE, AİLESİNE VE ANTRENÖRLERİNE TEŞEKKÜR EDİYORUM”
Türkiye’nin genç ve dinamik nüfusu ile her kulvarda iddialı olması gerektiğini söyleyen Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün Muğla’yı ve ülkemizi güreşte başarı ile temsil eden Süleyman Atlı’ya ziyareti ve elde ettiği başarılar için teşekkür etti. Başkan Gürün; “Ata sporumuz güreşte Muğlamızı ve ülkemizi başarıyla temsil eden evladımız Süleyman Atlı’ya, ailesine ve antrenörlerine teşekkür ediyorum. Bizlere haklı bir gurur yaşattılar. Genç nüfus anlamında ülkemizin büyük bir potansiyeli var. Özellikle sporda doğru spor yatırımları, spor okulları ile bu başarıların artacağına inanıyorum. Şampiyon güreşçimiz önümüzdeki turnuvalarda daha büyük başarılara imza atacak.” dedi.

 

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin