A+ A A-

 

Her yıl mayıs ayının ikinci pazar günü, Anneler Günü kutlanıyor. Protokol üyeleri, Anneler Günü dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.

110519annegun.jpg
Haber: Mustafa Emre

Her yıl ülkemizde ve dünyada mayıs ayının ikinci pazar günü kutlanan “Anneler Günü” dolayısıyla, Muğla ve Milas protokolü üyeleri birer kutlama mesajı yayımladı.
MUĞLA VALİSİ ESENGÜL CİVELEK
“Evlatlarının mutluluğu için hiçbir fedakârlıktan kaçınmayan, sevgisini, emeğini, desteğini eksik etmeden yaşamın her anında çocuklarının yanında olan ve onları özveriyle büyüterek, geleceğe hazırlayan tüm annelerin Anneler Günü’nü kutluyor, bütün annelere aileleriyle birlikte sağlık, huzur ve mutluluklar diliyorum.”
MİLAS BELEDİYE BAŞKANI MUHAMMET TOKAT
“Bereketin simgesi olmuş kadının, bu simgeyi taçlandırdığı çocuklarıyla insanoğlu varlığını dünya üzerinde çok uzun bir süreden bu yana sürdürmektedir. Varlığımızı borçlu olduğumuz, sevginin, sabrın temsilcileri olan annelerimizin, üzerimizdeki emeklerinin ne denli büyük olduğu herkesin bildiği bir gerçektir. Aile yapımızın en önemli temel taşı olan annelerimiz, belki de dünyada eşi benzerine az rastlanacak bir şekilde ailelerine ve çocuklarına büyük bir bağ ile bağlıdırlar. Aile yapımızın bu denli güçlü olmasının belki de en büyük sebebi budur.
Her zaman gurur duyduğumuz aile yapımızın en temel taşları olan annelerimiz bizler için her zaman ayrı bir yere ve öneme sahiptir. Türk Milleti için annelerin bir başka önemi de Kurtuluş Savaşı sırasında kadınlarımızın özelliklede annelerimizin kucaklarında çocuklarıyla göstermiş oldukları kahramanlıklardır. Bu yüzdendir ki cesur ve kararlı bir şekilde üzerine düşen vazifeyi yerine getirmiş annelerimizin de bugünkü bağımsız Türkiye Cumhuriyeti üzerindeki emekleri hiçbir şekilde tartışılamaz. Yeri geldiğinde cephede çarpışan analarımız, tarlada, bağda, bahçede ve evinde aileleri için çalışmaktan geri kalmamıştır. Yaşamımız boyunca vazgeçmediğimiz, güven ve desteğini aradığımız, yanında huzur bulduğumuz, sevgisini ve fedakârlığını hiçbir şeye değişmeyeceğimiz annelerimizin hakkını hiçbir zaman ödeyemeyiz. Annelerimize olan minnet borcumuzu yılda bir gün değil, ömrümüz boyunca ödeyemeceğimizin bilinciyle elleri öpülesi annelerimizin ve anne adaylarımızın bu özel günlerini en içten duygularımla kutlar, hepsine bir ömür boyu sağlık ve mutluluk dolu dünler dilerim.”

 

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin