A+ A A-

 

Milas Belediyesi tarafından organize edilen ve bu yıl 10’uncusu gerçekleştirilecek olan Nebi Uslu Tiyatro Şenliği 20 Mayıs’ta başlayacak.

100519nebiuslu_6998b.jpg
Haber: Demet Leyne Turhan

Milas Belediyesi tarafından organize edilen ve bu yıl 10’uncusu gerçekleştirilecek olan Nebi Uslu Tiyatro Şenliği, 20 Mayıs’ta başlıyor.
Milas Şehir Tiyatrosu kurucusu, emekli öğretmen Nebi Uslu anısına 10’uncu kez düzenlenecek. Tiyatro Şenliği 20 Mayıs Pazartesi günü, Milas Belediyesi Toplantı ve Düğün Salonu’nda başlayacak. Şenliğe bu yıl 4 tiyatro topluluğu katılacak.
Şenlik 20 Mayıs Pazartesi; Seferihisar Belediyesi Ulamış Köy Tiyatro Topluluğu tarafından sahneye konulacak “Düğün ya da Davul” adlı oyunla start alacak. Oyunun başlama saati ise 21.15 olacak.
21 Mayıs Salı, Bodrum Belediyesi Şehir Tiyatro tarafından, “Çizmeli Kedi” adlı çocuk oyun,
23 Mayıs Perşembe günü Bodrum Deneme Sahnesi tarafından “Düğüm” ve
24 Mayıs Cuma günü Muğla Büyükşehir Konservatuarı Tiyatro Topluluğu tarafından “Bize Gülmek Lazım 3” adlı oyunlar sahnelenecek.
10. Nebi Uslu Tiyatro Şenliği’nde Çizmeli Kedi adlı çocuk oyunu saat 17.00’de başlarken diğer tüm oyunlar ise saat 21.15’te Milas Belediyesi Toplantı ve Düğün Salonu’nda başlayacak.
Şenlikle ilgili açıklama yapan Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat şunları söyledi:
“Tiyatronun ilçemizde yoğun ilgi görmesi bizleri memnun ediyor. Tiyatro hayatımızın aynası, hedefimize yön veren önemli bir sanat. Bir milletin geleceği, onun yetiştirdiği sanatçılara, sanatkârlara ve onların verdiği mesajlara bağlıdır. Çünkü sanatçılar ve sanatkârlar topluma örnek kişilerdir.
Nebi Uslu’nun adını yaşatmaya ve gönül verdiği tiyatroyu, Milas’ta hak ettiği yere getirme kararlılığındayız. Bu duygu ve düşüncelerle gerçekleştirdiğimi 10. Nebi Uslu Tiyatro Şenliği; vefanın, sevginin, tiyatroya adanmış hayatlara saygının eseridir. Nebi Uslu Tiyatro Şenliği’nin gerçekleşmesine emek veren, destek veren herkese teşekkür ederken, sahneleyecekleri oyunlarla bizlere keyif verecek olan tüm tiyatro ekiplerine başarılar dilerim.”

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin