A+ A A-

 

Milas Belediyesi tarafından Milas doğumlu ünlü karikatürist Turhan Selçuk anısına düzenlenen karikatür yarışmasında ödül almaya hak kazanan karikatüristler belirlendi.

130519turhanselcuk_1ee8f.jpg
Haber: Mustafa Emre

Milas Belediyesi tarafından Milas doğumlu ünlü karikatürist Turhan Selçuk anısına düzenlenen, uluslar arası boyuttaki karikatür yarışmasında ödül almaya hak kazanan karikatüristlerin seçmeleri tamamlandı.
Uluslararası Turhan Selçuk Karikatür Yarışması’na bu yıl 48 farklı ülkeden; 435 karikatürist, Bin 687 karikatür ile katıldı. Yarışmada ödül almaya hak kazanan karikatüristlerin isimleri 20 Mayıs tarihinde açıklanacak.
10-11 Mayıs tarihleri arasında Turhan Selçuk Karikatürlü Ev’de toplanan; Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, Ruhan Selçuk, Kamil Masaracı, İzel Rozental, Serter Karataban, Turgay Karadağ, Aslı Alpar ve Halit Kurtulmuş Aytoslu isimlerinden oluşan jüri üyeleri Bin 687 adet karikatürü tek tek inceledi.
Zorlu geçen değerlendirmenin ardından jüri üyeleri ilk etapta, 126 karikatürü tekrar incelemek üzere ayırdılar. İkinci tur değerlendirmesinde ise bu rakam 56’ya düşürüldü. Son tur değerlendirmesinde ise birinci, ikinci ve üçüncülüğe layık karikatürler ve özel ödül almaya hak kazanan diğer 21 karikatürü belirlediler.
Bu sene birincilik, ikincilik, üçüncülük, ödüllerinin yanı sıra 5 adet Başarı Ödülü, Jüri Özel Ödülü Cumhuriyet Gazetesi, Scrikss Kalem, Milas Kent Konseyi, Labranda Su, Leman, Bayan Yanı, Karikatür Atölyesi, İMOGA, Schneıder Temple, TEMA Vakfı, Berk Laminant ve Team Fores özel ödülleri de verilecek.
Ödül töreni 13 Eylül 2019 tarihinde yapılacağı açıklandı. Aynı tarihte sergilenmeye değer görülen ve ödül alan karikatürlerin sergi açılışı Turhan Selçuk Karikatürlü Ev’de gerçekleştirilecek.
Sergi 1 Ekim 2019 tarihine kadar, ziyaretçilerine açık kalacak.

 

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin