A+ A A-

 

Milas’ta yaşayan Orhan Yetgin, ilik kanseri hastası olan kızı Melisa'yı yaşatmak için yardım bekliyor.

1.jpg
Haber Merkezi

Milas’ta yaşayan inşaat işçisi Orhan Yetgin’in kızı Bahar Melisa Yetgin, 2009 yılında ilik kanserine yakalandı. 2009 yılında yapılan tedavilerin ardından her 2 ayda bir iğne olmak zorunda kalan Melisa’nın inşaat işçisi babası Orhan Yetgin, iğne için hayırseverlerden yardım bekliyor.
İĞNE OLMAZSA ERİYOR
Küçük Melisa yakalandığı ilik kanseri ile mücadele ederken, kan değerlerini düzenli tutması için 13 yaşına kadar her 2 ayda bir iğne olmak zorunda. İğne yurt dışından getirildiği için 340 Euro’ya alınabiliyor. Devlet iğnenin yüzde seksenlik kısmını karşılarken inşaatlarda çalışan baba hayırseverlerden iğne için yardım bekliyor.
Baba Yetgin, hayırseverlere seslenerek: “Kızımın yaşaması için 13 yaşına kadar 2 ayda bir iğne olmak zorunda. Devletimiz, iğnelerin yüzde 80’ini karşılıyor ama geri kalan yüzde 20’lik ücreti karşılamaya gücüm yetmiyor. Mübarek Ramazan ayında, kızımın yaşaması için yardım bekliyorum.” dedi.
KARDEŞİ HAYATINI KAYBETTİ
Öte yandan Yetgin çifti daha önce, Medine adındaki yavrularını küçük yaşta kaybetmenin acısıyla sarsıldı. Genç çift, kemik gelişimi yönünden zayıf olan minik Medine henüz 2.5 yaşındayken gelişemediği için 2 aylık bir bebek gibi duruyordu. Baba 2008 yılında kızının tedavi masraflarına yetişmek için sokaklarda karton toplayıp satıyordu. Ancak yapılan tüm müdahalelere rağmen Medine hayatını kaybetti.

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin