A+ A A-

 

Zihinsel ve bedensel engelleri dolayısı ile bugüne kadar askerlik yapamayan engelli gençler, “Temsili Askerlik Uygulaması” kapsamında düzenlenen törenle bir günlüğüne asker oldu.

180519askerlikengelligenc.jpg
Haber: Bülent Akman

Milas Garnizon Komutanlığı’nda, engelli gençler için yemin töreni düzenlendi.
Asker üniforması giyen gençler, aileleri ve komutanları huzurunda yemin etti.
Milas Kaymakamı Eren Arslan ve ilçe protokolünün katılım gösterdiği törenin ardından açıklama yapan Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, engelli gençlerin de askerlik yapmasının bir hak olduğuna inandığını belirtti.
Başkan Tokat, renkli görüntülere sahne olan yemin töreniyle ilgili şunları kaydetti: “Özel bireylerimizin askeri eğitimlerini tamamlayarak çakı gibi asker olmaları bizleri gururlandırdı. Asker üniformasını giymenin, askeri eğitim yapmanın, asker arkadaşlarıyla kışla atmosferini teneffüs etmenin ve aileler huzurunda askerlik andını içerek Türk Silahlı Kuvvetleri'nin askeri olmanın engelli gençler için de hak olduğuna inanıyorum.”

 

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin