A+ A A-

 

Milas’ın İsmetpaşa Mahallesi’ne inşa edilmesi planlanan 100 adet TOKİ konutuna, neredeyse bir konut başına 10 kişi başvuruda bulundu. Rekor başvurunun ardından kuraya girecek olan vatandaşlar, TOKİ’nin Milas’ta yapacağı konutların sayısını mutlaka artırmasını talep etti.

180519toki.jpg
Haber: Mustafa Emre
Milas’a bağlı İsmetpaşa Mahallesi’ne toplam 100 adet konut yapılması için çalışma başlatan Toplu Konut İdaresi Başkanlığı, şartların belirlenmesinin ardından geçtiğimiz 19 Mart’ta başvuru kabul etmeye başlamıştı. 85 metrekarelik 2+1 (50) konut, 100 metrekarelik 3+1 (50) konut olmak üzere toplamda 100 adet konut için başvuruda bulunan Milas halkı, başvuruların kabul edildiği 19 Mart- 26 Nisan tarihleri arasında Halkbank Milas Şubesi’nde uzun kuyruklar oluşturdu.
100 TOKİ KONUTUNA 905 KİŞİ BAŞVURU YAPTI
Başvuruları belirlenen kriterlere göre değerlendiren Toplu Konut İdaresi Başkanlığı, 100 adet konut için toplam 905 kişinin TOKİ talebinde bulunarak başvuru yaptığını açıkladı.
27 kişinin başvurusunun TOKİ’de anlaşması olduğu veya tapuda kaydı bulunduğu gerekçeleriyle başvurularının onaylanmadığı bildirildi.
Başvurulara dair açıklamada; brüt 85 metrekare 2+1 konut için 302 kişinin, 120 metrekare 3+1 konutlar için de toplam 576 kişinin başvurularının onaylanarak listeye girdikleri kaydedildi.
TOKİ konutlarının temmuz ayında yapılacak olan kura çekimine; 2+1 konutlarda 20 engelli, 61 emekli, 221 önceliksiz vatandaş katılacak. 3+1 konutlar için de 4 şehit yakını, 28 engelli, 56 emekli, 488 önceliksiz vatandaş kura girecek.
Rekor başvuru hakkında görüş bildiren vatandaşlar, “Uygun ödeme koşulları bakımından imkân tanıyan TOKİ konutlarının sayısı, Milas’taki rekor talebi karşılamakta oldukça yetersiz gözüküyor.” diyerek toplam 100 adet olarak belirlenen TOKİ konutlarının sayısının, başvuru oranı göz önünde bulundurularak mutlaka artırılmasını istedi.

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin