A+ A A-

 

Milas’ta sık sık yaralamalı ve ölümlü kazalarla gündeme geldiği için halk tarafından “ölüm kavşağı” olarak anılan Baharlı Kavşağı için beklenen düzenlemenin Ramazan Bayramı’ndan sonra başlayacağı öğrenildi.

220519olumkavsak.jpg
Haber: Volkan Yıldız

Karayolları yetkililerinden edinilen bilgiye göre; Baharlı Kavşağı’ndaki gerekli düzenlemeler için geri sayım başladı. Kavşakta yaşanan kazalara önlem amacıyla gerçekleştirilmesi planlanan düzenlemenin, Ramazan Bayramı’ndan sonra başlayacağı kaydedildi.
Çok sayıda trafik kazasının meydana geldiği Milas-Bodrum Karayolu’nun Baharlı Kavşağı’nda, vatandaşların talebi üzerine kavşakta düzenlemeyle ilgili çeşitli girişimler başlatılmıştı.
Bu süreçte AK Parti Muğla Milletvekili Yavuz Demir de düzenleme talebinin Karayolları tarafından değerlendirildiğini ve girişim sonucu çalışma başlatıldığı duyurulmuştu.
YASAL ENGEL ÇÖZÜLDÜ
Kavşakta bir süredir devam eden kamulaştırma çalışmalarının takıldığı yasal engel de, geçtiğimiz aylarda aşılmıştı ve Karayolları Genel Müdürlüğünce yolun, yerel seçimlerden önce hava muhalefeti kalkar kalkmaz düzenlenmeye başlanacağını bildirilmişti.
Karayolları yetkililerinden alınan bilgiye göre, yolun ihalesini alan şirketin özel durumu nedeniyle projenin aksadığı, mayıs ayı içinde planlamanın tekrar gündeme geldiği ancak, Bodrum bölgesinin Ramazan Bayramı tatili nedeniyle yaşanacak yoğunluk göz önüne alınarak kısa süreli gecikme yaşanacağı öğrenildi. Kavşakta Ramazan Bayramı süresince de herhangi bir olumsuzluk yaşanmaması için sık sık denetimlerin uygulanacağı da belirtildi.

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin