A+ A A-

 

Milas’ta yaşayan böbrek hastaları, faturası ödenmediği için elektrik kesintisi yaşandığı öne sürülen özel bir diyaliz merkezinden sağlık hizmeti alamadıklarını belirterek duruma tepki gösterdi. Elektrik faturasının ödenmemesinin büyük bir ihmal olduğunu belirten hastalar, “Biz diyaliz hastaları tedavi görmezsek ölürüz. Şuan zamanla yarışıyoruz. Yetkililerden bu sorunun çözümü noktasında yardım bekliyoruz.” diye konuştu.

31052019diyalizmanset_78e2d.jpg
Haber: Volkan Yıldız

Milas’a bağlı İsmet Paşa Mahallesi Turgut Özal Caddesi’ndeki Özel Milas Diyaliz Merkezi’ne gelen onlarca böbrek hastası, kurumun elektrik kesintisi sebebiyle hizmet veremeyeceğini öğrendiklerini söyleyerek duruma tepki gösterdiler.
Yaşayabilmek için günde 4 saatten haftada 3 gün diyaliz hizmeti almak zorunda olduklarını hatırlatan hastalar, diyaliz merkezinin önünde toplanarak açıklama yaptı.
“1 AY İÇERİSİNDE 2 DEFA ELEKTRİK KESİNTİSİ YAŞADIK”
Merkezde eksik malzemeler sebebiyle de zaman zaman sağlık hizmeti alamadıklarını söyleyen böbrek hastası Cüneyt Uygun, bir ay içerisinde 2 defa elektrik kesintisi yaşandığını belirterek şunları kaydetti: “SSK, BAĞ-KUR, Emekli Sandığı gibi bütün kurumlarla anlaşmalı olan özel diyaliz merkezinin hastaları olarak, son bir ay içerisinde 2 defa elektrik kesintisi sebebiyle mağdur edildik. Şuan yine bize elektrik kesintisi nedeniyle sağlık hizmeti alamayacağımız söylendi. Diyaliz işlemi görmeden saatlerce bekleyip eve gidiyoruz. Bundan önce merkezde malzeme eksikliği nedeniyle de hizmet alamamıştık. Bu merkezi denetleyen yetkili mercilere sesleniyoruz. Böbrek hastalarını mağdur eden bu merkez denetlensin ve ihmali olanlara işlem uygulansın. Bu sorun çözülsün istiyoruz!”
5 yıldır böbrek hastası olduğunu belirten Gülsüm Meşelik, “Çok mağdur oluyoruz! Bu merkezin elektriğinin kesildiğini ve hizmet veremeyeceğini söylediler. Daha önce de elektrikler kesildi. Bir sağlık kurumunun elektrik faturası nasıl ödenmez hayretler içerisindeyiz.” diye konuşarak bir an önce diyalize bağlanarak sağlığına kavuşmak istediğini söyledi.

 

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin