A+ A A-

 

Kazakistan’dan ilk defa Milas-Bodrum Havalimanı’na gelen yolcu uçağındaki Kazak turistler su takı gösterisi ve karanfillerle karşılandı. Milas-Bodrum Havalimanı TAV İşletme Koordinatörü İclal Kayaoğlu, yurtdışı uçuşlarında bu yıl geçtiğimiz yıla oranla yüzde 40 artış beklediklerini söyledi.

030619ucus.jpg
Haber: Volkan Yıldız

Kazakistan’ın Almatı şehrinden Muğla’ya turist getiren yolcu uçağı için su takı töreni düzenlendi. Almatı şehrinden ilk defa turist kafilesi taşıyan yolcu uçağı, Milas-Bodrum Havalimanı pistinde itfaiye araçları tarafından yapılan “su takı” töreniyle karşılandı.
Havalimanı protokolü, uçaktan inen 189 yolcuyu karanfillerle karşıladı. İlk defa Muğla’ya gelen pilot ve mürettebat için ise pasta kesildi.
Milas-Bodrum Havalimanı TAV İşletme Koordinatörü İclal Kayaoğlu, Air Astana’nın Almatı ve Muğla arasındaki karşılıklı seferlerin cumartesi ile Çarşamba günleri olacağını söyledi.
Kayaoğlu, bu yıl geçtiğimiz yıla oranla yüzde 40 artış yaşadıklarını belirterek, “Geçtiğimiz yıllarda olumsuz faktörler nedeniyle turizmin negatif yöndeki gidişatına artık bir son verildi. Son iki yıldır, ciddi bir ivmeyle bilhassa yurtdışı uçuşlarda olumlu sonuçlar elde etmeye başladık. Geçtiğimiz yıla oranla uçuşlarımızda bu yıl yüzde 40 artış bekliyoruz. İlk defa Milas-Bodrum Havalimanı’na uçuş gerçekleştiren Air Astana isimli havayolu da bugünkü uçuşlarıyla bizleri mutlu ettiler. Turistlerimizi karanfillerle karşılayarak ülkemizin sıcak yüzünü, misafirperverliğini gösterdik.” dedi.

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin