A+ A A-

 

Arnavutluk’un başkenti Tiran’da bulunan Tarım Üniversitesi ile Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi arasında ikili işbirliği ve Erasmus+ protokolü imzalandı.

08062019üniversitemanset.jpg

Haber: Elif Bakıcı

Tiran Tarım Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Bahri Musabelliu ve Afyon Kocatepe Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Ayhan Erol; Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Milas Veteriner Fakültesi’ne ziyarette bulundu.

Ziyarette, Milas Veteriner Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Artay Yağcı ile ikili işbirliği anlaşmaları hakkında görüş alışverişinde bulunuldu. 

Daha sonra Milas ve Güllük’teki tarihi ve turistik yerleri ziyaret eden heyet, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Merkez Kampüsü’nde Rektör Prof. Dr. Hüseyin Çiçek ile bir araya geldi.

MSKÜ Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Çiçek’in ev sahipliğinde, Uluslararası İlişkiler Koordinatörü Doç. Dr. Reşat Ünal’ın katılımıyla gerçekleştirilen toplantıda, iki üniversite arasında öğrenci, personel ve staj hareketliliğinin sağlanması için atılabilecek somut adımlar görüşüldü.

Ardından Prof. Dr. Çiçek ile Prof Dr. Musabelliu, ikili iş birliği protokolü ve Erasmus+ Kurumlar arası anlaşmasını imzaladı. 5 yıl geçerliliği olan protokol uyarınca, iki üniversite arasında öğrenci ve personel değişiminin yanı sıra ortaklaşa bilimsel etkinlikler düzenlenmesi ve akademik çalışmalar yapılması konularında mutabakata varıldı.

İmza törenin ardından Rektör Prof. Dr. Hüseyin Çiçek heyeti makamında ağırladı. Prof. Dr. Çiçek burada, Prof. Dr. Bahri Musabelliu ile Prof. Dr. Ayhan Erol’a plaket takdim etti.

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin