A+ A A-

 

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, Milas ile Söke ilçeleri sınırlarında bulunan Latmos bölgesinin Milli Park ilan edilmesi konusunda çağrıda bulundu.

08062019latmosmanset.jpg

Haber Merkezi

8 bin yıllık tarihiyle dikkat çeken ve Beşparmak Dağları’nda yer alan Latmos ve

Bafa Gölü’nün Söke tarafında bulunan Serçin’e Ramazan Bayramı’nda doğaseverler akın etti. Özellikle doğaseverlerin uğrak mekânı olan Latmos için Aydın Büyükşehir Belediyesi harekete geçerek tanıtım atağı başlatmıştı. Latmos’u ziyaret etmek isteyen vatandaşların detaylı bilgi almaları için Aydın Büyükşehir Belediyesi’nin çalışması olan www.aydincagiriyor.com internet sitesi yayına başlamıştı.

Latmos’un eşsiz doğası ile tarihine vurgu yapan Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, milli park önerisinde bulundu. Çerçioğlu, “Bu coğrafya insanlık tarihinin en önemli tarihsel miraslarından bir tanesi. Dünya üzerinde 8 bin yıllık tarihin her adımından izler taşıyan çok az yer var. Böylesine önemli olan Latmos'u hem yaşatıp geleceğe taşımak için hem de turizm potansiyeli olarak değerlendirmek için milli park ilan etmeliyiz" dedi.

 

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin