A+ A A-

 

Milas’ta mesire alanı talebinde bulunan vatandaşlar, Beypınarı Mevkisi’ndeki eski mesire alanının bakımsız bırakılmasını ve alana sahip çıkılmamasını sert bir dille eleştiriyor.

100619eskimesirealani.jpg
Haber: Mustafa Emre

Hava sıcaklıklarının artmasıyla birlikte Milas’ta yaşayan vatandaşlar aileleriyle birlikte vakit geçirmek için yeşil alanlara akın etti. Milas’ın sayılı doğal mesire alanlarından biri olan Beypınarı Mesire Alanı’na giden vatandaşlar, burada çöp yığınlarıyla karşılaştı.
Orman Genel Müdürlüğü’nce mesire alanı olarak belirlenen ve daha önce Milas Ticaret ve Sanayi Odası’nca işletmeye açılan Beypınarı Mesire Alanı, şimdilerde bakımsızlığı nedeniyle adeta bir çöplüğü andırıyor. Şehir merkezine 20 kilometre mesafedeki Beypınarı Mesire Alanı, 2011 yılından beri atıl durumda bırakılıyor.
Milas’a en kısa sürede belediyeler veya yetkili kurumlarca bir mesire alanı açılmasını ve Beypınarı Mesire Alanı’nın modern bir görünüme kavuşturulmasını isteyen vatandaşlar, “Burası adeta bir çöplük! Ailelerimizle vakit geçirmek, stresimizi atmak için buraya geliyoruz ama çöpler nedeniyle huzursuz oluyoruz. Belediyelerden ve yetkili kurumlardan Milas’ta doğayla iç içe bir mesire alanı yapılmasını istiyoruz. Antalya’nın Sarısu, Konya’nın Sille Barajı, Ula’nın göleti var ama bizim hiçbir şeyimiz yok.” ifadelerini kullandı.

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin