A+ A A-

 

Milas’a bağlı Korucuk Mahallesi’nde ormanlık alanda ve Bafa Mahallesi’ndeki zeytinlik alanda yangın çıktı. Büyüme riski bulunan her iki yangın da orman ekiplerinin erken ve etkili müdahalesiyle büyümeden söndürüldü.

08062019yanginmanset_98580.gif
Haber: Mustafa Emre

Milas’a bağlı Korucuk Mahallesi’nde geçtiğimiz cumartesi günü kızılçam ormanına yıldırım düşmesi sonucu yangın çıktı. İhbarın ardından Milas Orman İşletme Müdürlüğü’ne bağlı 6 orman arazözü, 2 su tankeri ve 25 yangın söndürme işçisi yangın alanına sevk edildi ve yangına müdahalede bulundu. 2 helikopter de sarp ve engebeli arazide başlayan yangına, havadan müdahalede bulundu.
Ekiplerin havadan ve karadan gerçekleştirdiği erken ve etkili müdahale sonucu, orman yangını büyümeden söndürüldü.
Geçtiğimiz pazar günü saat 17.00 sıralarında Bafa Mahallesi’ndeki zeytinlik alanda başlayan yangın da mahalle halkının, orman ekiplerinin erken müdahalesiyle yine büyümeden söndürüldü.
Öte yandan yetkililer, tüm vatandaşların yangına sebep olabilecek davranışlardan uzak durmalarını ve herhangi bir yangın anında 112 Acil Çağrı Merkezine veya Alo 177 Orman Yangın İhbar Hattına ihbarda bulunmalarını istedi.

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin