A+ A A-

 

Milas Karya Tiyatro Atölyesi, Kıyı Ege ve Ege Tiyatrolar Birliği tarafından düzenlenen 2. Özdemir Nutku Tiyatro Ödülleri’nde 2 kategoride ödül aldı. Milas Karya Tiyatro Atölyesi’nden Dağlar Uygur jürinin değerlendirmesiyle “Çelebi” ile yılın oyun yazarı seçilirken, Aslıhan Kumtepe de yılın yardımcı kadın oyuncusu seçildi. Yılın müzik tasarımı dalında ise Emir Adıgüzel ilk 3’e girerek büyük bir başarı kaydetti.

120619karyatiyatro.jpg
Haber: Gizem Odabaşı

Kıyı Ege ve Ege Tiyatrolar Birliği tarafından bu yıl 2.’si düzenlenen Özdemir Nutku Tiyatro Ödülleri, Kültürpark İzmir Sanat’ta düzenlenen törenle sahiplerini buldu.
Türk tiyatrosunun yaşayan en önemli değerlerinden, yazar, yönetmen, Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Oyunculuk Ana Sanat Dalı’nın kurucusu Prof. Dr. Özdemir Nutku adına verilen ödüller, 9 Haziran Pazar günü çeşitli kategorilerde dağıtıldı.
JÜRİ 47 TİYATRO OYUNUNU DEĞERLENDİRDİ
16 dalda verilen ödüller, 8 aylık izleme sürecinin sonunda, başkanlığını Prof. Dr. Hülya Nutku’nun yaptığı 7 kişilik bir jüri tarafından belirlendi. Jüri 47 tiyatro oyununu belirli kriterlere göre değerlendirdikten ödül sonuçlarını açıkladı.
Jürinin takdirini kazanan Milas Karya Tiyatro Atölyesi’nden Dağlar Uygur, yılın oyun yazarı seçildi.
Aslıhan Kumtepe yılın yardımcı kadın oyuncusu seçilirken, Emir Adıgüzel ise yılın müzik tasarımı dalında ilk 3’e girdi.
Ödül töreninde katılımcıları ve ödüle layık görülen isimleri tebrik eden Özdemir Nutku Tiyatro Ödülleri Koordinatörü Metin Güler, “Hocamızın ülke tiyatrosuna kattığı değeri, verdiği emeği ve varlığının değerini kendimize iz yaparak hazırlandık geceye. Özellikle ödüllendirme noktasında çok hassas olmaya özen gösterdik. Başta jürimiz olmak üzere emek veren herkese çok teşekkür ediyorum” dedi.
Ödül töreninin arından sosyal medya hesabından duygusal bir açıklama yapan Dağlar Uygur, “Arkamda yılın oyun yazarı yazıyor. Ama kimin yazdırdığı yazmıyor. Onu yazmakta bana düşer tabi ki. Öncelikle bu prestijli ve adaletli organizasyonu kusursuz hayata geçiren Kıyı Ege ve Ege Tiyatrolar Birliği aileme ve uykusuz bıraktığımız @metingulertiyatro, oyun yazarken sağladığı büyük lojistik destek nedeniyle değerlim Gamze Uygur’a, oyunlarımızı hakkını vererek oynayacağımız salonu Milas’a kazandıran çılgın dostlarımız @tempooo_gym ailesi ve @selim_gulluce’ye, aklımı taze tutan öğrencilerime ve bizi hiç yalnız bırakmayan seyircilerimize teşekkür ederim. Ama en çok teşekkürü ekibime ederim. Yıllarca her şeye rağmen el ele yürümek zordur. Elimi bırakmadığınız ve bana bu oyunları yazdırdığınız için teşekkür ederim.” diye konuştu.

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin