A+ A A-

 

Yaz aylarında başta Milaslılar olmak üzere çevre il ve ilçelerden yoğun bir şekilde misafirlerini ağırlayan ilçemizin en önemli turizm bölgelerinden olan Ören’de sahildeki şezlonglardan alınan 10 lira ücret vatandaşların tepkisine neden olmaya başladı.

01072019oren.jpg
Haber: Yunus Erman Doğruyol
Havaların bunaltıcı sıcaklığından kaçarak, deniz kenarında biraz olsun serinlemek isteyenlerin en çok tercih ettikleri noktalar arasında yer alıyor Ören. Uzun sahil şeridi ve denizi ile Milaslılar başta olmak üzere çok sayıda yerli ve yabancı turiste ev sahipliği yapan Ören’de bu yıl gündem doğal güzellikleri değil, şezlong fiyatları.
Geçtiğimiz yıl 6 lira olarak alınan şezlong ücretine, Milas Belediye Toplantı ve Düğün Salonu’nda Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat’ın başkanlığında düzenlenen Haziran Ayı Olağan Meclis Toplantısı’nda alınan karar doğrultusunda % 40 zam yapılmıştı.
Ak Partili komisyon üyesi ve AK Parti ile MHP Meclis Grubu diğer ilçelerde plaj ücretlerinin uygun fiyatta olduğunu, plaj ücretinin yüzde 25 oranında bir artışla 7,5 lira olarak güncellenmesini belirterek, zam oranına ret oyu kullandı. Ancak Ak Parti ve MHP’lilerin ret oyuna karşı yapılan zam oy çokluğu ile kabul edilerek Ören’de şezlong ücretinin 10 lira olmasına karar verildi.
HALKA HİZMET BU DEĞİL
Her yıl düzenli olarak Ören’de günü birlik tatil yaptıklarını belirten bazı vatandaşlar, artan fiyatlara tepkilerini, “Ören hepimizin. Hep birlikte Ören gibi doğal güzelliklerimize sahip çıkmalıyız. Temiz tutmalı, korumalıyız. Bu anlamda bazı ücretlendirmeler normal. Fakat geçtiğimiz yıl 6 lira olan şezlong fiyatının bu yıl 10 lira olması normal değil. Sahil boyunca binlerce şezlong var. Yaklaşık en az 3 ay kullanılacağını hesaplarsanız çok büyük rakamlar ortaya çıkacaktır. Belediyenin amacı burada para kazanmak değil, halka hizmet sunmak olmalıdır. Yetkililerin fiyat konusunu yeniden değerlendirmeleri ve gözden geçirmeleri bizim gibi orta geliri olan vatandaşlar için önemli. Bizleri rahatlatması ve serinletmesi için ailecek haftada bir Ören gezimiz var oda yapılan zamlarla aksine bunaltmaya başladı” diyerek dile getirdiler.
SOSYAL MEDYADA DA TEPKİ VAR
Öte yandan Ören’e giden ve şezlong fiyatlarıyla tanışan vatandaşlar, bu duruma sosyal medyadan tepkilerini göstermeye devam ediyorlar.

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin