A+ A A-

 

Edirne’de bu yıl 658.’si gerçekleşecek Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri’ne Milas’tan 8 güreşçi katılacak.

 

03072019_85f79.jpg

Haber: Bülent Akman
Edirne’de düzenlenen Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri, yine heyecanın en yoğun olacağı er meydanı olacak. 1-7 Temmuz tarihleri arasında düzenlenen güreşlere, Milas’tan 8 güreşçi katılacak. Bu yıl 658.’si, düzenlenen Kırkpınar’da; Ömer Kılıçarslan, Muhammet Kaya, Selçuk Kaplan, Ali Karabaş, Mehmet Karabaş, Bekir Kurtuluş, Arslan Bozdağ, Çağrı Kuş zafer elde etmek için er meydanında ter dökecek.
Milas Güreş İhtisas Kulübü güreşçileri, Milas’ı temsil etmek üzere yarın kura çekimine girecek. Kırkpınar’a katılan güreşçiler adına konuşan Mehmet Karabaş, “Bu sene Milas’tan 8 sporcuyla katılacağız. Minik boy, teşvik boy, tozkoparan boy gibi sporcularımız da var. Milas Güreş İhtisas Kulübü adı altında katılacağız. Kulübümüzün de, Milasımızın da reklamı olacak. Cuma günü sabah başlayacak güreşlerimiz. Kırkpınar için iyi hazırlandık. Antrenmanlarımız koşu, ağırlık ve saha çalışmalarıyla geçti. Genelde kış sezonunda ağırlık antrenmanlarını çok yapıyoruz, bahara doğru koşu ve yağlı güreş antrenmanları oluyor. Tam sezonumuz başladığında da bol bol yağlı güreş antrenmanları ve güreş müsabakalarımız oluyor. 3-4 tane müsabakaya katıldık. Menemen, Kumluca, Çomakdağ gibi yerlere gittik.” dedi.
Kırkpınar’ın, alt boylar için bir klasman niteliği taşıdığını belirten Karabaş, “Klasmana girersen bir üst boya çıkılıyor. Bizim de güreşçilerimiz genellikle alt boylarda olduğu için bizim için bir basamak. O yüzden hazırlıklarımızı yaptık, artık sonucunu bekliyoruz. Tabi ki orada kura çok önemli, gününde olmak çok önemli. Kırkpınar sahası çok değişik bir yer. Favorilerin ilk turda kaybettiği, çok iyilerin dramatik bir şekilde sahadan çıktığı bir yer. Bu anlamda plan ve proje çok tutmuyor Kırkpınar’da. Kaderinde ne varsa onu yaşıyorsun. Kırkpınar için umutluyum.” ifadelerini kullandı.

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin