A+ A A-

 

Geçtiğimiz Pazar günü Milas-Bodrum Karayolu’nun Kariaport AVM önünde yaşanan trafik kazasıyla ilgili görgü tanıklarının ‘Ambulans 38 dakikada geldi’ iddiasına İl Sağlık Müdürlüğü’nden cevap geldi. Sağlık Müdürü İskender Gencer, ambulansın 38 dakikada değil, ‘21’ dakikada olay yerine geldiğini söyledi.

03072019ilsaglik_6def3.jpg

Haber: Yunus Erman Doğruyol

Geçtiğimiz Pazar günü Milas-Bodrum Karayolu’nda bulunan Kariaport AVM önünde yaşanan kazanın ardından görgü tanıklarının iddiaları Muğla İl Sağlık Müdürlüğü tarafından yalanlandı. Meydana gelen kazada Bodrum istikametine doğru seyir halinde olan araç, alışveriş merkezinin bulunduğu bölgeden karşıya geçmek isteyen Zeynep Hazar’a çarpmış, yaralı kadın ağır yaralanmıştı.
Söz konusu kazanın ardından Milasmedya’ya ulaşan görgü tanıkları, kazanın saat 12:05’te meydana geldiğini, 12:07’de ambulansın arandığını ve ambulansın 12:45’te olay yerine geldiğini söylemişti.
Bu iddiaların ardından Muğla İl Sağlık Müdürlüğü, bir açıklama yayınlayarak görgü tanığının iddialarını yalanladı. Muğla İl Sağlık Müdürlüğü, Komuta Kontrol Merkezi verilerine dayandırarak verdiği bilgilerde, kazayla ilgili ihbarın 12.09’da geldiğini, olay yerine 12.30’da, yani 21 dakikada ambulansın ulaştığını paylaştı.
EN YAKIN EKİPLER GÖREVDEYMİŞ
Söz konusu basın açıklamasında ayrıca, 112 Komuta Kontrol Merkezine ilk çağrı geldikten sonra 1 dakika içinde olay yerine en yakın Bodrum 3 Nolu Güvercinlik ASHİ Ekibi ve Milas 4 Nolu ASHİ 2.(Güllük) Ekibinin de başka hastalar için görevde olması nedeniyle en yakın ekip olan Bodrum 5 Nolu Kumbahçe ASHİ ekibine çıkış verildiği belirtildi. Bodrum 5 Nolu Kumbahçe ASHİ ekibinin 1 dakika (saat 12:10)içinde vakaya çıkış yaptığını belirten İl Sağlık Müdürlüğü, ilk çağrıdan sonra 21. dakikada olay yerine ulaşıldığının altını çizdi.
Öte yandan yaralının ambulansta gerekli ilk müdahalelerin ardından saat 12:38’de olay yerinden çıkış yapıp 12:52’de Bodrum Devlet Hastanesine ulaştığını, yani 14 dakikada Bodrum Devlet Hastanesi’ne sevk edildiği ifade edildi.

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin