A+ A A-

 

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, geçtiğimiz günlerde yapılan toplu taşıma zammına yönelik eleştirileri, “Ne kadar kaynak elde edebilirsem o kadar da hizmet üreteceğim.” dedi.

03072019osmangurun_c0989.jpg

Haber: Elif Bakıcı

Muğla’da toplu taşımaya getirilen zamlar sonrasında kartlı binişte öğrenci 1,95 TL’den 2,35 TL’ye, kartlı sivil 2,55 TL’den 3,05 TL’ye, kartsız öğrenci 2,75 TL’den 4 TL’ye, kartsız sivil ise 3,25 TL’den 4 TL’ye yükseldi. Zamlara vatandaşlar büyük tepki gösterirken Menteşe’deki mahalle muhtarlarıyla bir araya gelen Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün toplu taşımaya yapılan zamma yönelik eleştirilere karşı açıklamalarda bulundu. Önümüzdeki dönemde Türkiye’nin yaşamakta olduğu ekonomik sıkıntılar nedeniyle herkesin hayatının çok güçlüklerle ve sıkıntılarla dolu geçebileceğini belirten Başkan Gürün, “Türkiye’de ekonomik sıkıntıdan etkilenmeyen hiçbir kesim yok. En yüksek gelirli de en alt düzeydeki gelirli de etkilenecek. Hiçbir yerel yönetim yok çünkü Türkiye’nin ekonomisiyle gelişen ticaretle onlardan oluşan vergilerin belli orana göre paylaştırılarak belediyeye ödenekler veriliyor. Gerek ilçe başkanları gerekse Büyükşehir Belediye Başkanlıklarımız çok ihtiyatlı hareket etmemiz ve yarı yolda kalmamamız gerekiyor. Seçim bitti şu anda hep söylediğimiz söylenen ekonomi çok cebri ve keskin kararlar almayı gerektiriyor. Nitekim arka arakaya gelen zamlar bu ekonominin ne durumda olduğunu gösteriyor. Onun için hizmet benim işim, Bahattin Başkanın işi, sizlere köyümüze, kırımıza, kentimize hizmet etmek. Elimde olan bütün imkânları kullanarak yatırıma ve Muğla’da yaşayan bütün insanların hayatının kalitesini yükseltmeye çalışıyoruz. Bunun için biz de yatırım yapmak isteriz. Önceliklere göre sıralayıp ona göre hizmet etmek durumunda kalabiliriz. Önümüzdeki aydan itibaren çok farklı şeyler yaşayabiliriz. İyi günde kötü günde bolluğu da yokluğu da beraber paylaşacağız. Yoksa yokluktan dolayı belediye hizmet etmiyor demek yerine neden hizmet edemiyor diye sorgulayın çünkü ekonomin geldiği nokta bu. Bunu samimiyetle değerlendirip doğrularla konuşmamız lazım.” dedi.
Başkan Gürün sözlerine şöyle devam etti: “Benzine ben mi zam getiriyorum arkadaşlar? Yani dolar bir yükseliyor bir iniyor. Bunun yanında vergi gelirleri düşüyor. Dolayısıyla günümüzdeki yıl önemli ekonomik sıkıntılar yaşayabiliriz ama biz elimize gelen bir kuruşu dahi yabana götürmeden halkımın hizmetine sunmakla yükümlüyüm. Ne kadar kaynak elde edebilirsem o kadarda hizmet üreteceğim.”

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin